Facebook’ta Profilinze Kimler Bakmış, Sizi Kimler Aramış

Tarih: Mar 12, 2009 | Kategori: Havadan Sudan | 12 yorum


Adet üzere çoğu kişi gibi Facebook’ta benim de bir profilim var; ve adet olmadığı üzere sadece arkadaşlarımı bulabilmek için kullanıyorum. Bu konuda bir çok defa inanılmaz derecede yardımcı oldu bu meret. Nasıl ulaşabileceğimi hiç bilmediğim bazı arkadaşlarımı Facebook sayesinde buldum. Onun dışında da ilgilenmem zaten. İki üç geyik dışında… (ç.. yiyen efsanesi gibi :P)

Yalnız, bir kere kaydolunca, birçok haberdar edilme ayarını kapatsam da, her girişimde üzerime çullanan gurup, etkinlik ve uygulama davetleri çok canımı sıkıyor. Kökten kaldırayım diyorum üyeliği; ama işe yaradığı da bir gerçek. Ne yaparsın, gül-diken meselesi…

Ama bir yere kadar! Özellikle son dönemlerde Gold Üyelik gibi saçmalıklar, ve bu gurupların binlerce kişi toplayabilmesi çok canımı sıkıyor. Maalesef ota *oka atlayan insanlarımız hemen inanıyor “ay kız bedavaya gold üyeliğim olacak baaaak” diye birbirine yayıyor. Sonuçta girdiğimde birikmiş olan onlarca daveti gördükçe bir la havle çekip hepsine teker teker yoksay diyorum.

Tav olduğum kısımlardan biri de, “profilinize kimler bakmış, öğrenin” hedesidir. Dedikoduya, kimin hangi delikte olduğunu öğrenmeye çok meraklı olduğumuzdan bu tip şeyleri görünce dayanamayız zaten.

Bu konuda yarası olanların gocunmasını beklediğim gibi bir de en yukarıdaki videoyu izlemelerini rica edeceğim. Allah size akıl fikir versin.

12 Yorum

 1. 3-12-2009

  Ne kadar facebook hesabımı kapatsam da yararlı bir paylaşım olmuş.Teşekkürler!

 2. 3-21-2009

  En iyisi hiç bulaşmamak 😀 Ne facebook ne myspace hiçbişeyciğe kaydolmadan rahat rahat yaşıyorum

 3. 11-4-2009

  la ******* sizden bizi kimlerin aradığıı istedik hikayelerinizi dinlemek istemedik adam gibi sorularımıza cevap verin yoksa *** gidin sizden adam olmaz:D

 4. 11-5-2009

  Acaba ortalama zekâ seviyesinin bile çok çok altına hitap eden bu videodaki bilgilerden hangisini anlayamadın?
  Profilinize kimlerin baktığının Facebook tarafından kaydedilmediğini mi?
  Profilinize kimlerin baktığının Facebook tarafından kaydedilmediğini mi?
  Yoksa profilinize kimlerin baktığının Facebook tarafından kaydedilmediğini mi?

 5. 11-9-2009

  Paylaşım için sağ olun. Hepsine Yok say demekten çürüdüm 🙂

 6. 11-15-2009

  FACEBOOK TA PAYLAŞILMASI ENGELLENMİŞ GALİBA . İZİN CVERİLMİYOR

 7. 11-15-2009

  Facebook sosyalistlere karşı galiba 😀

 8. 2-15-2010

  ben bir türlü anlamadım netlogda profilini ziyaret edenleri görebiliyorsunda facebookta neden göremiyorum

 9. 2-16-2010

  Ben öyle kodladım, ondan öyle.

  Bu bir tercih meselesi. Demek ki netlogun o muazzam üye sayısının (!) getireceği yükü kaldıracak kadar geliri ve büyük bir verimerkezi varmış.

 10. 2-16-2010

  bu videonun altina, facebookda paylasin linki koyabilir misin?

 11. 2-16-2010

  Sinan daha önce sitemde zaten Façabukta Paylaş isimli bir buton vardı. Ama bir süre sonra Facebook “siteniz zararlı içerik bulundurduğu konusunda şikâyet edildi” gibi bir mesaj vermeye başladı.

  Paylaşmak istiyorsan linki paylaşman yeterli, Facebook zaten yazının ve resimlerin bir kısmını alıyor.

 12. 5-22-2010

  iykk sinir oluyorum yok gold uyelik yok facebook parali olcakmis yok profilinize kimler bamiz( bunlarda butun arkadaslarini davet etme sarti konulur ve duvari ile tartisma forumu mutlaka kapali olur ki birileri uyanmasin) kisacasi nerde bos bir grup var onlara dolusurlar

Bir Cevap Yazın