Tanshaydar'ın Mekânı
SOSYAL:

Konsept Çalışmaları

Karakalem çalışmalarımı bundan sonra burada paylaşacağım. Resimlerin önizlemeleri için küçük resimlere tıklayabilirsiniz. Açıklamaları zaten yanlarında yazıyor.


Mehtaplı Bir Gece
Mehtaplı Bir Gece İstanbul Kıyamet Vakti’nin aynı isimli hikâyesinden esinlenerek çizdiğim bir konsept çalışması. Resimdeki yaratık Hidra; savaşanlar ise Eminönü sakinleri, insanlığın belki de son yerleşkesini korumaya çalışıyorlar. En beğendiğim çalışmamdır.

»» Resme direkt bağlantı


Savaşçı
Savaşçı Bir ara RPG oyunu yapacak olan 40 kişilik bir guruba dahildim; konsept çalışmalarını yapacak, hikâyeyi oluşturmada yardımcı olacaktım. Ne var ki ben daha ilk çalışmayı bitirmeden gurup dağıldı. Ben de ziyan olmasın diye çalışmayı ivedilikle bitirdim. Aslında 3D modellemesi olacağı için gayet de ayrıntılı çizmeye başlamıştım. Yazık olmuş.

»» Resme direkt bağlantı


Valtiel & Pyramid Head
Valtiel & Pyramid Head Silent Hill serisine yabancı olmayan herkes Valtiel ve Pyramid Head’i tanır sanırım. Aksi takdirde bu resim size pek bir şey ifade etmez. Soldaki yarım Valtiel, sağdaki yarım ise Pyramid Head’tir. Arkalarında ise Seal of Metatron vardır. Böyle çizmemin sebebi bir teori üzerinedir. Teoriyi sadece bir kişiyle paylaştım ya, neyse.

»» Resme direkt bağlantı


Sabah Dersi
Sabah Dersi 2008 Yazının yaz okulunnda Intermediate Calculus II dersinde (artistliğe bak, bildiğin matematik dersi işte) dersi dinleyemeyeceğimi anlayınca boş durmamak adına çizdiğim resim. Sabah 08:40 dersiydi ve ben de en arkada oturuyordum. Zaten o kalem tutan el bana ait 🙂

»» Resme direkt bağlantı


Uğur (Meteor Hikâyeleri)
Uğur Meteor Hikâyelerinin 8. Bölümündeki Uğur’un tasviri. Hikâyenin sonundan biraz öncesine dayanan bir sahneyi resmetmeye çalıştım. Zırh tasarımı İKV’yle örtüşse de kılıç tasarımı ne hikâye ile ne de oyun ile örütşmüyor 😛

»» Resme direkt bağlantı


Lisa Garland
Lisa Garland Lisa Garland, Silent Hill serisinin ilk oyununda ve Origins‘te bulunan ve bir çok oyuncunun kalbini çalan bir karakterdir. İlk oyundaki bir sahneye hitaben çizmeye çalıştım; ama maalesef pek de başarılı olamadım. Çizmeye çalıştığım ilk Silent Hill karakteri olması dolayısıyla pek de üzerinde durmadım.

»» Resme direkt bağlantı


Meranlar
Meranlar Canımın sıkıldığı bir derste başlayarak çizdiğim bir resim. Çok kötü oldu sanırım, çünkü her kare orantısız, mekân belirsiz ve aksiyon içermiyor. Aynı resmin daha iyisini çizmeye çalışacağım sanırım.

»» Resme direkt bağlantı


Ölüm Yolu
Ölüm Yolu Yine canımın sıkıldığı bir derste başladım bu çalışmaya. Açıkçası Meteor Hikâyeleri için aklımda olan bir senaryodan yola çıkarak çizdim. Çok ileriki bölümlerde Oğuz tek başına kalarak bir görevi tamamlamaya çalışacak. Oradan bir kesit, bir nevi fragman 🙂

»» Resme direkt bağlantı


Travis Grady
Ölüm Yolu Favori Silent Hill karakterim olan Travis Grady’nin bir çizimi. Hoş olmadı; ama bulunsun dedim.

»» Resme direkt bağlantı


Maria
Maria Silent Hill 2’deki bir karakter. Şahsen, bir ara masaüstümün arka planıydı. Oyunun hayatımdaki yerini düşününce, mantıksız da değil.

»» Resme direkt bağlantı