Tanshaydar'ın Mekânı
SOSYAL:

Hakkımda

Tansel Altınel
Hakkımda | Bu Blog Nedir? | CV | Portfolyo

Tanshaydar

Adım Tansel Altınel. Sıradışı zevklere sahip olan sıradan bir bireyim.

1989 yılının karlı bir Şubat sabahında Bulgaristan’da dünyaya geldim. 1993’te anavatana dönüş yaptım ve o zamandan beridir çeşitli illerde ikâmet ettim. Şu anda Ankara’da oturuyorum.

Şu anda;
Bir Yazılım firmasında yazılım geliştirici olarak,
Team From Beyond isimli oyun geliştirme ekibinde kurucu lider olarak çalışmaktayım.

Tansel, bazılarının iddiasının tersine, bir erkek ismidir. Anlamı da ‘aydınlığa ilişkin, sabahla ilgili ‘dir. Tanshaydar ise Tansel ve Haydar isimlerinin birleşiminden oluşmuştur. Haydar, Arapça’da savaşçı anlamına gelmektedir ve benim gerçek adım değildir. Sadece çocukluk dönemlerimde kullandığım bir mahlâstı. Tanshaydar adı da öyle çıkıverdi ortaya.

Bir delinin ‘akıl’ defteri

Uzun hikâye. Zaten anlatsam da bu tanımın ilk defa karşıma çıktığı dönemde yaşadıklarımı, hayatıma kattıklarını bilmeden bir şey ifade etmez. O yüzden bu tanım, hayatıma en büyük yönü veren Muzaffer isimli bir öğretmen ve bir dost olan kişiye, yani Bahçıvan’a ve o dönem boyunca etrafımda olan insanlara anlamlı gelecektir. Hatta o insanlar için söyleyeyim: Burası T-Rex’in manevî devamıdır.

İş, Güç, Alaka…

Sokak çapkını değilim, Bilgisayar Mühendisiyim, seviyeli bir muhitin insanıyım, aynı zamanda yazar ve oyun geliştiricisiyim.

Sonuçta…

Ben bir yabancıyım ve muhtemelen sizinle hiç karşılaşmayacağız. O yüzden buraya kadar okumuş olmanız beni şaşırttı. Sokakta görürseniz tanımayacaksınız. Yine de burada dünyamın bir parçasını açtım ve misafir oldunuz. Umarım iyi bir ev sahibi olabilmişimdir.
Onun dışında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız, zaten bu blogtaki yazılarımdan tanıyabilirsiniz beni.
Karakter analizi yapmak isteyenler istihareye yatabilir…

Söz uçar yazı kalır