Tanshaydar'ın Mekânı
SOSYAL:

2D Oyunlar

Bilgisayar Mühendisliği okuduğumdan dolayı programlama ve yazılım mühendisliği ile içli dışlıyım. Ama programlama ve tasarım açısından Oyun Programlama terimine çok daha yakınım.
Oyun oynamayı sevdiğim kadar, oyun yapma konusuyla da ilgiliyim.

Tabi oyun deyince sadece 3 boyutlu değil de, ‘2D’ (Two Dimension) diye tabir ettiğimiz 2 boyutlu oyunlar da mevcuttur. 2D oyunlar için çalışmalarım şöyle:

Space Bomber


Tüm kodunu kendi yazdığım Space Bomber, tamamen Java ile yazılmış olup uzay temalı bir Bomberman oyunudur. Görsellerin bir kısmı da tarafımdan hazırlanmış olup, diğer çalışmaların atıfları oyunun kendisi içinde mevcuttur.
[PC, MAC, LIN, LINx64]

Pang Pang


Tüm kodunu kendi yazdığım Pang Pang (Nancy Sinatra’nın Bang Bang parçasına gönderme), tamamen Java ile yazılmış olup efsanevi Pang oyununun tarafımdan yapılmış imitasyonudur. Görsellerin büyük kısmı da tarafımdan hazırlanmış olup, diğer çalışmaların atıfları oyunun kendisi içinde mevcuttur.
[PC, MAC, LIN, LINx64]

Silent Hill TR: Arcade


Silent Hill TR: Arcade, yine Java ile yazmaya başladığım browser tabanlı bir oyun. Yine kendine ait bir senaryosu olan bu oyun, FPS türünde ve Arcade tarzında bir oyun olacak….
Artık olmayacak, çünkü bu proje uzun bir süre önce rafa kalktı ve burada yapmak istediğim her şeyi zaten önümde mevcut olan projelerde uyguluyorum.

[İptal Edildi]

Stacker


Tüm kodunu kendi yazdığım Stacker, bir firma ile oyun makinesi yapma üzerine konuşmamızdan sonra kendilerine sunduğum demodur. JWJGL kütüphanesi kullanılarak OpenGL ve Java ile yazılmış olup Stacker oyununun tarafımdan yapılmış imitasyonudur. Görselleri de tarafımdan hazırlanmış olup, kaynak kodu ve çalıştırılabilir dosyası içindedir.
[PC, MAC, LIN, LINx64]

Java, OpenGL, LWJGL kullanımına hakim olmama rağmen, bu hobime pek vakit ayıramıyorum artık.

Söz uçar yazı kalır