Tanshaydar'ın Mekânı
Başka bir şey yok
Kategori: Yazılım

2 GB Ücretsiz Alan, FTP Gibi Paylaşım

Bu tür başlıkları e-postalarınıza gelen spam mesajlarda görebilirsiniz 🙂
Ama bu yazı, onlardan biri değil, tamamiyle gerçek. Tamamiyle ücretsiz 2 GB’lık alan edinmek mümkün. Tabi sadece dosya paylaşımı için.

GetDropBox isimli program/web servisi, size dosyalarınızı tüm platformlar arası (Windows / Linux / MacOS / iPhone) ücretsiz 2GB’lık alan sunuyor. Böylece senkronize ettiğiniz bir dosyayı (upload/download) bütün platformlar arasında erişilebilir hale getiriyorsunuz.

Servisin bize bakan yanı ise, dosyalarımızı istediğimiz kişilerle paylaşabiliyor olmamız.

Servisin kötü yanları ise, senkronizasyon işlemleri için (upload/download) kendi programının yüklenmesin gerekli olması. Küçük boyutlu dosyalar için değmez; ama büyük boyutlu dosyalar için, bekleme sıkıntısı çekmeden anında indirmeye başlayabilirsiniz. İnternet hızınıza göre değişkenlik gösteren indirme hızı da fena sayılmaz.

Diğer bir kötü yan, paylaşmak istediğiniz kişinin e-postasına davetiye göndermek zorunda olmanız. Yani, halka açık bir link veremiyorsunuz maalesef. Bu da, biraz daha size özel olmasını sağlıyor, önüne gelen paylaşım forumlarına “Emeğe Saygı + Rep” deyip linkinizi çalamıyor.

Rapidshare Premium hesabınız yoksa eğer, böyle bir program aracılığıyla dosyalarınızı paylaşabilir, ya da 2GB’lık bir FTP hesabınız varmışçasına rahatla kullanabilirsiniz.

biri bir şey demiş
  1. güzel beğendim süper mükemmel

    berk 11 Haziran '10 tarihinde | Cevapla

Söz uçar yazı kalır