2 GB Ücretsiz Alan, FTP Gibi Paylaşım

Bu tür başlıkları e-postalarınıza gelen spam mesajlarda görebilirsiniz 🙂
Ama bu yazı, onlardan biri değil, tamamiyle gerçek. Tamamiyle ücretsiz 2 GB’lık alan edinmek mümkün. Tabi sadece dosya paylaşımı için.

GetDropBox isimli program/web servisi, size dosyalarınızı tüm platformlar arası (Windows / Linux / MacOS / iPhone) ücretsiz 2GB’lık alan sunuyor. Böylece senkronize ettiğiniz bir dosyayı (upload/download) bütün platformlar arasında erişilebilir hale getiriyorsunuz.

Servisin bize bakan yanı ise, dosyalarımızı istediğimiz kişilerle paylaşabiliyor olmamız.

Servisin kötü yanları ise, senkronizasyon işlemleri için (upload/download) kendi programının yüklenmesin gerekli olması. Küçük boyutlu dosyalar için değmez; ama büyük boyutlu dosyalar için, bekleme sıkıntısı çekmeden anında indirmeye başlayabilirsiniz. İnternet hızınıza göre değişkenlik gösteren indirme hızı da fena sayılmaz.

Diğer bir kötü yan, paylaşmak istediğiniz kişinin e-postasına davetiye göndermek zorunda olmanız. Yani, halka açık bir link veremiyorsunuz maalesef. Bu da, biraz daha size özel olmasını sağlıyor, önüne gelen paylaşım forumlarına “Emeğe Saygı + Rep” deyip linkinizi çalamıyor.

Rapidshare Premium hesabınız yoksa eğer, böyle bir program aracılığıyla dosyalarınızı paylaşabilir, ya da 2GB’lık bir FTP hesabınız varmışçasına rahatla kullanabilirsiniz.


1 Responses

Bir yorum yazın


  • berk on

    güzel beğendim süper mükemmel


Leave a Reply