Tanshaydar'ın Mekânı
Başka bir şey yok
Kategori: Genel

3D Video & Oyun Keyfi

Bu ayın başında D&R’a uğradığım bir gün, National Geographic yayınlarının Deniz Canavarları (Sea Monsters) DVD’sini aldım. Tarih öncesi medeniyetler ve doğa ile ilgilendiğimden gözümden kaçmadı. Tabi DVD kutusunun üzerinde yazan “3 Boyutlu Gözlük Hediye” yazısı da beni çekmedi desem yalan olur.

O değil ama, aldığım DVD bir ay boyunca yalan oldu. Belgeselin kendisini ancak izleyebildim. İçerisinden çıkan dört aden karton 3D gözlük sanırım aile keyfi için. Ama dört tane yapacaklarına bir tane kaliteli yapsalarmış da olurmuş bence. Her neyse…

Bu 3D şeysinin baya büyük bir pazar açtığından bahsetmeye gerek bile duymuyorum. Zira ipini koparan 3D olayına girişiyor. Ben de madem elimde gözlük var, ve madem internet 3D çöplükleriyle dolup taşmaya başlıyor, neden biraz daha eğlenmeyeyim dedim. 3D gerçekten eğlenceli bir araç, bunu inkâr edemeyeceğim.

Baya bir materyal bulduğumu söylememe gerek yok sanırım. En basitinden, eğer elinizde benzer bir gözlük varsa ve canınız sıkılıyorsa Youtube’un 3D videolarından birkaç tane izleyerek sıkıntınızı giderebilirsiniz. Veya eskiden gözlerimizi şaşı yaparak gördüğümüz eski moda 3D resimler yerine yeni moda 3D resimler ile vakit geçirebilirsiniz.

Oyun konusuna gelecek olursak, bunu elimizdeki kıytırıktan gözlüklerle yapamayacağımız gibi, gidip nVidia’nın 3D Vision teknolojisine de bir hayli para bayılmamız gerekecek. Bunun yanında, monitörün de bu özelliği destekliyor olması gerekiyor. Uzun lafın kısası, Youtube videolarıyla yetinemeyecek olanlara söğüşlemek ve söğüslenmek için iyi bir pazar.

Söz uçar yazı kalır