Tanshaydar'ın Mekânı
Başka bir şey yok
Kategori: Müzik, Silent Hill

Best of Silent Hill Spotify Çalma Listesi

Silent Hill serisinin benim için önemi ve hayatımdaki yerini uzun uzun anlatmama gerek yok diye düşünüyorum.

Şu sıralar yeni projeler ve kararlar ile uğraşırken tekrar bu sevdama, özellikle de müzikleri ile geri dönerken yaşadığım ufak bir probleme olan çözümümü de paylaşmak istedim.

Çoğunuz Spotify kullanıyordur, hatta belki bir kısmınızın premium üyeliği de mevcuttur. Ben, hem masaüstü bilgisayarımda, hem de telefonumda listeleri, özellikle de yerel dosyaları kullanarak, eşitleme yapabilme özelliğini kullanabildiğim premium hesabımla mutluyum.

Yalnız, aranızda belki Silent Hill müziklerini Spotify’da dinlemeyi istemiş arkadaşların karşılaştığı problem ile ben de karşılaştım: Sadece Silent Hill Origins, Silent Hill: Shattered Memories, Silent Hill: Homecoming (orjinal Alex Theme eksik) Silent Hill: Downpour oyunlarının, ve Silent Hill: Revelations filminin müzikleri Spotify’da bize açık.

Bu da demek oluyor ki Silent Hill 1, Silent Hill 2, Silent Hill 3, Silent Hill 4: The Room, Silent Hill: Book of Memories müziklerini Spotify üzerinden dinleyemiyorsunuz.

Ben de olmayan müziklerden dinlediklerimi, sevdiklerimi, oyun içinde olmadan da dinlenebilecek durumda gördüklerimi toplayarak bir liste yarattım ve bu listeye yerel dosyaları da ekledim:

Peki bu listeyi siz nasıl kullanacaksınız?

Spotify’da yerel dosyaları aktifleştirmeniz ve aktifleştirdiğiniz klasöre eksik olan müzikleri yerleştirmeniz gerekiyor. Silent Hill OST’lerini dinleyen biriyseniz zaten bu müzikler sizde çoktan mevcuttur. Eğer yoksa bu konuda yine bir amme hizmeti yaparak yerel dosyaları toparladım ve şu bağlantıya koydum.

Eğer premium hesabınız varsa, bilgisayarınızda bu listeyi kendi listenize ekleyip, aynı Wi-Fi üzerinden telefonunuz ile de bağlanıp listenin indirme ayarını aktifleştirirseniz, telefonunuzda da bu listeyi dinleyebileceksiniz.

İstek parça olduğunda listeyi güncelleyebilirim; ama söz vermiyorum, sonuçta bu liste de benim kendi zevkime hitap ediyor. Ama eminim ki hayatının bir noktasına Silent Hill dokunmuş olan herkes bu keyfi sürmek ister.

Benim de yeni tutkum Book of Memories oyunundan Wood-World. Last.fm üzerinde kapışmak isteyenleri beklerim.

9 şey demişler
 1. adamsın abi sana hayranım takipteyim

  Kadir 16 Mart '19 tarihinde | Cevapla
  • Sağolasın güzel kardeşim, sen de hayran olunası bir kişiliksin.

   Tanshaydar 27 Haziran '19 tarihinde |
 2. Harika çalışma. Emeğine sağlık.

  Özgür 26 Nisan '19 tarihinde | Cevapla
  • Çok teşekkürler. Kendim için yapmıştım; ama paylaşmak istedim.

   Tanshaydar 27 Haziran '19 tarihinde |
 3. Ben de uzun zamandır sevdiğim SH müziklerini bir araya toplayarak bir playlist oluşturmayı düşünüyordum ki geçenlerde bu postunu gördüm. Her biri ayrı güzel olan SH müziklerinin gerçekten en iyilerini bir araya getirmişsin. Ayrıca listeyi bizler ile paylaştığın için de çok teşekkürler.

  MrvKrt 29 Ocak '20 tarihinde | Cevapla
  • Biraz vakit ayırıp Silent Hill Sounds Box’tan normal OST’lerde olmayan birkaç parçayı da ekleyeceğim bir ara. Bir ara 😀
   Eksik veya fazla olduğunu düşündüğün varsa onlara da bir bakayım, sonuçta bu biraz kendi zevkime göre ve sağdan soldan üç-beş cover’ı da araya attığım bir liste oldu. Hatta Facebook üzerinden bir kişi rica etti kendi cover’ını eklemem için. Garip bir liste olmaya doğru ilerliyor bu gidişle ¯\_(ツ)_/¯

   Tanshaydar 30 Ocak '20 tarihinde |
 4. Aslında interaktif ama oldukça güzel ve tekrar tekrar dinlenesi müzikleri olan bir liste olma yolunda ilerliyor desem, bence daha doğru olur, zira gerçekten iyi seçilmiş müzikler bir araya gelmiş. 🙂 Ayrıca tamamen teklifine sığınarak eğer liste uyumunu bozmaz ise Origins’ten Snowblind ve Homecoming’ten Mr. Joy’u da şahsen listede görmek çok isterim. Elbette, kendi zevklerine göre hazırladığın bir listede değişiklik yapmak istemezsen de hiç sorun olmaz, kaldı ki paylaşım için bile tekrar teşekkür etmek gerekir. (Not: İstek almaya devam edersen, yakında tüm SH müziklerini ekleme talebi ile karşılaşabilirsin :D)

  MrvKrt 2 Şubat '20 tarihinde | Cevapla
  • Snowblind’ı nasıl gözden kaçırmışım aklım almıyor…

   İkisini de ekledim. Elim değmişken en beğendiğim cover’lardan biri olan Nay Tomorrow’u da hem listeye hem mega bağlantısına ekledim. Yine elim değmişken, Silent Hill Sound Box’tan da Lost Carol’un uzun versiyonunu da hem listeye hem mega bağlantısına ekledim.
   Ara ara güncellemeye devam ederim artık diye düşünsem de dışarıdan birisi dürtmedikçe pek kalkışmayacağımı bilecek kadar kendimi tanıyorum

   Tanshaydar 6 Şubat '20 tarihinde |
 5. Çok teşekkür ediyorum, sayende bilmediğim Cover müziklerini de dinleme fırsatım oldu, Spotify üzerinden en sık dinlediğim listelerden biri haline geldi. Güncelleme kapısını açık bıraktığın için de ayrıca teşekkürler. 🙂

  MrvKrt 18 Şubat '20 tarihinde | Cevapla

Söz uçar yazı kalır