Tanshaydar'ın Mekânı

Blog İstatistikleri

 • 305.595 tıklama
Başka bir şey yok
Kategori: Müzik, Silent Hill

Best of Silent Hill Spotify Çalma Listesi

Silent Hill serisinin benim için önemi ve hayatımdaki yerini uzun uzun anlatmama gerek yok diye düşünüyorum.

Şu sıralar yeni projeler ve kararlar ile uğraşırken tekrar bu sevdama, özellikle de müzikleri ile geri dönerken yaşadığım ufak bir probleme olan çözümümü de paylaşmak istedim.

Çoğunuz Spotify kullanıyordur, hatta belki bir kısmınızın premium üyeliği de mevcuttur. Ben, hem masaüstü bilgisayarımda, hem de telefonumda listeleri, özellikle de yerel dosyaları kullanarak, eşitleme yapabilme özelliğini kullanabildiğim premium hesabımla mutluyum.

Yalnız, aranızda belki Silent Hill müziklerini Spotify’da dinlemeyi istemiş arkadaşların karşılaştığı problem ile ben de karşılaştım: Sadece Silent Hill Origins, Silent Hill: Shattered Memories, Silent Hill: Homecoming (orjinal Alex Theme eksik) Silent Hill: Downpour oyunlarının, ve Silent Hill: Revelations filminin müzikleri Spotify’da bize açık.

Bu da demek oluyor ki Silent Hill 1, Silent Hill 2, Silent Hill 3, Silent Hill 4: The Room, Silent Hill: Book of Memories müziklerini Spotify üzerinden dinleyemiyorsunuz.

Ben de olmayan müziklerden dinlediklerimi, sevdiklerimi, oyun içinde olmadan da dinlenebilecek durumda gördüklerimi toplayarak bir liste yarattım ve bu listeye yerel dosyaları da ekledim:

Peki bu listeyi siz nasıl kullanacaksınız?

Spotify’da yerel dosyaları aktifleştirmeniz ve aktifleştirdiğiniz klasöre eksik olan müzikleri yerleştirmeniz gerekiyor. Silent Hill OST’lerini dinleyen biriyseniz zaten bu müzikler sizde çoktan mevcuttur. Eğer yoksa bu konuda yine bir amme hizmeti yaparak yerel dosyaları toparladım ve şu bağlantıya koydum.

Eğer premium hesabınız varsa, bilgisayarınızda bu listeyi kendi listenize ekleyip, aynı Wi-Fi üzerinden telefonunuz ile de bağlanıp listenin indirme ayarını aktifleştirirseniz, telefonunuzda da bu listeyi dinleyebileceksiniz.

İstek parça olduğunda listeyi güncelleyebilirim; ama söz vermiyorum, sonuçta bu liste de benim kendi zevkime hitap ediyor. Ama eminim ki hayatının bir noktasına Silent Hill dokunmuş olan herkes bu keyfi sürmek ister.

Benim de yeni tutkum Book of Memories oyunundan Wood-World. Last.fm üzerinde kapışmak isteyenleri beklerim.

4 şey demişler
 1. adamsın abi sana hayranım takipteyim

  Kadir 16 Mart '19 tarihinde | Cevapla
  • Sağolasın güzel kardeşim, sen de hayran olunası bir kişiliksin.

   Tanshaydar 27 Haziran '19 tarihinde |
 2. Harika çalışma. Emeğine sağlık.

  Özgür 26 Nisan '19 tarihinde | Cevapla
  • Çok teşekkürler. Kendim için yapmıştım; ama paylaşmak istedim.

   Tanshaydar 27 Haziran '19 tarihinde |

Söz uçar yazı kalır