Tanshaydar'ın Mekânı
Başka bir şey yok
Kategori: Oyun Geliştirme

Black Mesa Source Trailer

Black Mesa Source, Half Life 2’yi oynadığımdan beri bu yana heyecan ile beklediğim tek mod olmuştur. Normalde FPS oyunlarına sıcak bakmasam da, Half Life 2’yi bir arkadaşımın Steam üzerinden bana göndermesi ile müptelası olmuş, paraya kıyarak Episode 1 ve Episode 2’yi de almıştım.

Tabi hikâyeyi tamamlamak için Half Life’ın ilk oyununu da oynamam gerekmiş, bu zamanın teknolojisi ile karşılaştırılamayacak olmasına rağmen inanılmaz zevk almıştım. Eee, yapımcı Valve olunca, oyun böyle olur işte demek geliyor insanın içinden. Tabi şimdi Source motorunun bu gelişmiş hali ile ilk oyunu bir remake etseler ne güzel olur diye düşünürken, Half Life 2 modifikasyonları arasında gezinirken bulduğum Black Mesa Source, ilk oyunun yeni nesil grafikler ve en son Source motorunun tüm gücünü kullanarak Half Life efsanesini küllerinden uyandıracak olmasına binaen, beni bir bekleyişe itti.

Yalnız şöyle bir sıkıntı var ki, bu mod yıllardır geliştiriliyor ve sitesi çok az güncelleniyor. “Acaba gurup dağıldı mı? Proje iptal mi oldu?” gibi sorular bizi için için kemirmeye başladı. Ekran görüntülerine baktıkça, her ne kadar yeni olmasa da taze bir Half Life deneyimi sunacağını düşünerek iç çektiğimiz, “ulan gâvur neler yapıyor be” dediğimiz gurup, en sonunda bir trailer yayınladı.

Meğer yıllardır uyumayıp, oyun/mod üzerinde çalışıyorlarmış. Açıkçası çok keyiflendim izlerken. Ciddi anlamda iyi iş çıkartmışlar gibi görünüyor. Modun ücretsiz dağıtılacak olması da gayet güzel bir durum. Bize de taze bir Half Life deneyimi sunulmuş olacağından, sonuna kadar keyifle oynamak düşer.

Ulan gâvur yapıyor da, bizim millet ne nane yiyor” diyorsanız, sizi şöyle alayım. Murat Çileli‘nin bizzat programlaması ile ilgilendiği İstanbul Hikâyeleri isimli oyun, bizim milletimizin de işinin sadece “sömürmek” olmadığını, “üretken” insanlarımızın da olduğunu gösteriyor.

Ben mi? Ben şu anda o derece yüksek programlama bilgisine sahip değilim, ama çalışıyorum. Ayrıca dil dosyası gibi kıytırıktan şeyler ile bu üretim furyasına kıyısından köşesinden katılıyorum.

biri bir şey demiş
  1. hala bekliyoruz black mesa sourceyi çıkartamadılar gitti 5 yıldır 🙁

    majestic 14 Ağustos '11 tarihinde | Cevapla

Söz uçar yazı kalır