Tanshaydar'ın Mekânı
Başka bir şey yok
Kategori: İnternet

BlogSpot da Yasaklandı!

Derslerin hararetle bastırdığı şu günlerde, interneti takip etmek tek tük eğlencelerim arasında yer alıyor. Özellikle de internet teknolojilerini takip ederken, mutlaka göz attığım Resmî Google Blog’u googleblog.blogspot.com‘a bugün girmeyi denediğimde şöyle bir yazı ile karşılaştım:

Bu siteye erişim mahkeme kararıyla engellenmiştir.

T.C. Diyarbakır 1. Sulh Ceza Mahkemesi 20.10.2008 tarih ve 2008/2761 sayılı kararı gereği bu siteye erişim engellenmiştir.

Access to this web site has been suspended in accordance with decision no: 2008/2761 of T.R. Diyarbakır 1st Criminal Court of Peace.

Blogspot’un anasayfasına girmeye çalıştığımda da yine aynı şekilde bir sayfa ile karşılaştım. Diyarbakır mahkemesi ne sebeple ve ne ara engelleme kararı aldı bilmiyorum. Yazıya göre 4 gün önce, yani 20 Ekim’de alınmış karar. Daha piyasada haberleri de duymadığıma göre henüz herkesin haberi yok.

Blogger’ın da bu alt alan adı saçmalığı ile yasaklanmış olmasını da hesaba katarak vardığım sonuç, video sitelerinden sonra blog sitelerinin de kapatılmaya başlanmış olması oldu. İlk WordPress, şimdi de BlogSpot.
Türkiye, Anayasa mahkemesinin de büyük desteğiyle Çin Halk (!) Cumhuriyeti gibi bir yer olma yolunda emin adımlarla ilerliyor sanırım.

:: Buyurun deneyin: BlogSpot
Not: An itibariyle siteye erişim vardır.

Söz uçar yazı kalır