Tanshaydar'ın Mekânı
Başka bir şey yok
Kategori: Genel

‘Bugün Benim Doğum Günüm’ Yazıları

Bugün doğumgünüm olması sebebiyle önceki yıllarda yazdığım[1,2] doğum günü girdilerini hatırladım. Yaşlanma sendromuna filan hiç girmeyeceğim çünkü “Yaşlanmak” ile “İhtiyarlamak” arasında fark olması ihtimali, ve Cem Yılmaz’ın dediği gibi “eski olmanın güzelliği”, aman neyse ya…

Bu yıl beni en mutlu eden şey ailem ve arkadaşlarımın mükemmelliği dışında, birilerinin çıkıp da “iki tane hediye alırsın” aptal esprisini yapmayışı oldu. Sanırım etrafımdaki insanlar da olgunlaşmaya başladı. Tabi olgunluğun yaşa bağlı bir şey olmadığını yıllar önce anlamış olduğum için kendimi şanslı hissediyorum.

Ha, bu doğumgünüme de Orhan abiyle gelecek projelerimizi, şu anda elmizde olan için yapacağım işleri konuşarak girdik. Bu bir işaret miydi, bilemiyorum; ama niyet ve istek olduktan sonra gerisi gelir inşallah diyoruz.

Aşkımı herkese haykırdım, anlayan o kadar az kişi oldu; ama anladığını zanneden ve öyle davranan o kadar çok kişi oldu ki, artık sadece içimde yaşıyorum. White Night bunun bir meyvesiydi.

Şu anda resmî moderatörü olduğum Frictional Games sitesinde bir arkadaş bu resmi göndermeyi uygun bulmuş. Aynı resim 4 ya da 5 yıl önce Silent Hill Türkiye zamanlarımda gönderilmişti. Muhteşem bir nostalji yaşadım. Hassas kalpler birbirini görünce titrermiş.

Tabi unutmadan, hepinizin sevgililer günü de kutlu olsun 🙂

9 şey demişler
 1. Acıcık geç olsa da doğum günün kutlu olsun Tansel, daha nice yaşlara, nice güzelliklere inşallah.

  Oğuz 15 Şubat '12 tarihinde | Cevapla
  • Sağol Oğuz abi, inşallah güzel olacak önümüzdeki yıllar 🙂

   Tanshaydar 16 Şubat '12 tarihinde |
 2. Kutlu olsun 🙂 ilerde bir kız çocuğun olursa ve çocuğunun bir sevgilisi olursa, beni hatırlamanı isterim. Kız arkadaşım ile 4 yıldır sevgililer günü kutlayamıyoruz 🙂 Zaten bu 4. sevgililer günümüz yani, daha önceden kutluyorduk gibi de değil. Neden kutlayamıyoruz, çünkü kız arkadaşımın babası da dün doğdu. Zaten ailesi beni tanımıyor, tanısa da zaten izin vermez heralde sevgililer gününde çıkmamıza… Neyse derdimi dinlettirdim biraz da zorla, inşallah her şey istediğin gibi olur demek istiyorum ancak bu sözün işe yaradığını falan düşünmüyorum, sanki biraz iki yüzlü bir kelime gibi ama gene de inşallah istediğin gibi olur her şey. Gerçi sen istedikçe, ve uğraştıkça illa ki bir gün olacak.

  Gökhan 15 Şubat '12 tarihinde | Cevapla
  • Hahahaha, az gülmedim ya 😀 Trajikomik olmuş.
   14 Şubat’ın benim için tek özelliği doğum günüm olması. Sevgiliye her gün sevgililer günü; ama bana her gün doğum günü değil. O niyet ve samimiyet olduktan sonra bir gün önce veya sonra kutlanması çok bir şey değiştirmiyor.

   İlerde kızım olsun isterim elbette. Kız babası olmak bambaşka bir şey (sanki daha önce tecrübe etmişim gibi); ama kızımın sevgilisi olursa benden çok çekeceği olur. Bu anını da anlatıp kendimi haklı çıkarırım 😀

   Tanshaydar 16 Şubat '12 tarihinde |
 3. Tekrar doğum günün kutlu olsun kardeşim. Ailen ve sevdiklerinle birlikte nice sağlıklı, huzurlu, mutlu ve başarı dolu yaşlara erişmen dileğiyle!

  MaximumLife 16 Şubat '12 tarihinde | Cevapla
  • Sağol Orhan abi, birlikte erişelim o yıllara inşallah.

   Tanshaydar 16 Şubat '12 tarihinde |
 4. Doğum günün kutlu olsun Tansel abi.

  Asilhan 10 Temmuz '12 tarihinde | Cevapla
  • Birazcık geç olmuş olsa da, düşünceniz çok teşekkür ederim 🙂

   Tanshaydar 11 Temmuz '12 tarihinde |
  • 😀

   Duibhne 12 Temmuz '12 tarihinde |

Söz uçar yazı kalır