Tanshaydar'ın Mekânı
Başka bir şey yok

Oyun Programlama / Tasarım

Bilgisayar Mühendisliği okuduğumdan dolayı programlama ve yazılım mühendisliği ile içli dışlıyım. Ama programlama ve tasarım açısından Oyun Programlama terimine çok daha yakınım.
Oyun oynamayı sevdiğim kadar, oyun yapma konusuyla da ilgiliyim.
Kukla Interactive bünyesinde senarist olarak çalışıyorum.

Bireysel olarak oyun geliştirme, tasarlama ve programlama benim tutkum. Elle tutulabilecek çalışmalarım ise:

Reflections (Yansımalar)

Derler ki, bir kişi öldüğü zaman eğer onu dünyaya bağlayan bir şey varsa, ruhunun bir yansıması dünyada kalır. Eğer onu dünyaya bağlayan şey güçlüyse, bu yansıma bedene bürünebilir…
[PC, MAC]

White Night (Beyaz Gece)


Eğer bir gün, bir hastane odasında, hiçbir şey hatırlamadan uyanırsanız… Neye inanacaksınız? Ya da… Kime inanacaksınız?…
[PC, MAC, LIN, LINx64]

Space Bomber


Tüm kodunu kendi yazdığım Space Bomber, tamamen Java ile yazılmış olup uzay temalı bir Bomberman oyunudur. Görsellerin bir kısmı da tarafımdan hazırlanmış olup, diğer çalışmaların atıfları oyunun kendisi içinde mevcuttur.
[PC, MAC, LIN, LINx64]

Pang Pang


Tüm kodunu kendi yazdığım Pang Pang (Nancy Sinatra’nın Bang Bang parçasına gönderme), tamamen Java ile yazılmış olup efsanevi Pang oyununun tarafımdan yapılmış imitasyonudur. Görsellerin büyük kısmı da tarafımdan hazırlanmış olup, diğer çalışmaların atıfları oyunun kendisi içinde mevcuttur.
[PC, MAC, LIN, LINx64]

Silent Hill TR: Arcade


Silent Hill TR: Arcade, yine Java ile yazmaya başladığım browser tabanlı bir oyun. Yine kendine ait bir senaryosu olan bu oyun, FPS türünde ve Arcade tarzında bir oyun olacak….
Artık olmayacak, çünkü bu proje uzun bir süre önce rafa kalktı ve burada yapmak istediğim her şeyi zaten önümde mevcut olan projelerde uyguluyorum.

[İptal Edildi]