Tanshaydar'ın Mekânı
Başka bir şey yok
Kategori: Yazılım

JDownloader

Dönem bittikten sonra memlekete gittiğimde eve internet bağlatıldığını, ve bu internetin birden fazla kişi tarafından kullanılması nedeniyle “biraz hızlı” olan tarifeden seçildiğini öğrenmem “ha iyi, en azından maillere bakarken beklemeyiz” şeklinde bir tepki vermeme sebep olmuştu.
Sonra babamın isteği üzerine bir film “indirmem” gerektiğinde, son zamanlarda farkında olmadan içine çekildiğim HD Film furyasının etkisiyle filmin Bluray ripini arayarak indirmeye başladım.
Sonrasında gördüğüm manzara beni çok şaşırtmıştı. Anlaşılan “biraz hızlı” olan tarife oldukça yüksek bir hızdaydı. Ve ben de evde kalacağım birkaç gün içinde bu hızın hakkını vermem gerektiğini düşündüm. Tabi geceleri bilgisayar başında durarak biten indirmeyi manuel olarak devam ettirmem pek akıl kârı değildi ve ben de adını önceden duyduğum halde hiç kullanmamış olduğum JDownloader isimli programı kullanmaya karar verdim.

İnterneti film ve/veya oyun indirmek için kullanmayalı ne de çok zaman geçmiş! Millet neler yapmış da haberimiz yok. Film ve/veya oyun indiren birisi için tüm ihtiyaçları karşılayan bir program yapılmış be.
– Program hemen hemen tüm paylaşım sitelerini destekliyor.
– Premium hesap girebiliyorsunuz, hatta ücretsiz üyelikleri bile göreibliyor (ama çok az sunucuda maalesef :/)
– Kopyaladığınız linkleri okuyarak işleyebiliyor, ekstradan bir yapıştırma veya düzenleme yapmanıza gerek yok. part01, part02, …, part30 gibi linkleri tanıyarak tek bir pakete toplayabiliyor.
– Zipr ve Rar uzantılı dosyaları çıkarabiliyor. Şifreli arşivler için şifre tanımlayabiliyorsunuz.
– Arşivden çıkardıktan sonra arşiv dosyalarını (yani partları) silebiliyor.
– Beklenildiği üzere zaman ayarı var. Bilgisayarınızı kapatabiliyorsunuz.
– Dosyalara öncelik atayabiliyorsunuz.
– Kaldığınız yerden devam etme desteği olan tüm sunucularda kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz.

Program tamamen Java ile yazılmış. Bu açıdan çok hoşuma gitti. Kendisi JRE ile çalıştığından hem cross platform çalışıyor, hem de işlemci mimarisine göre randımanı da değişiyor. Mesela benim işletim sistemim x64_86 olduğundan ve JRE’nin de böyle bir sürümü olduğundan 32-bit emülatör ile çalışmıyor, doğrudan 64-bit native çalışıyor. Ki bu da çok hoşuma gitti.

Prgoramın ufak tefek bug’ları olmasına rağmen genel itibariyle hızlı bir interneti olan kullanıcıya GB’larca veri indirmesi için birebir gözüküyor. Ben de memlekete gittiğim bu dönem zarfında 51 tane HD film indirdim 🙂

12 şey demişler
 1. size iwillsearch4u.com ve oneclickmoviez.com u tavsiye ediyorum. tek link filmler hızlı sunucularda, partlarla ugrasmassınız.

  bir.dost 12 Haziran '10 tarihinde | Cevapla
 2. Ben de partlarla uğraşmıyorum ki, jdownloader benim yerime uğraşıyor.

  Tanshaydar 12 Haziran '10 tarihinde | Cevapla
 3. Bayağı geç kullanmaya başlamışsın abi ama neyse, hayırlı olsun diyelim.

  Sergen 18 Haziran '10 tarihinde | Cevapla
 4. hadi ordan iwillsearch4u.com neymiş be divxmoviezonline.com dururken

  erd 18 Haziran '10 tarihinde | Cevapla
 5. Kullanacak bağlantıyı geç buldum diyeyim Sergen 🙂

  Tanshaydar 18 Haziran '10 tarihinde | Cevapla
 6. divxmoviezonline.com acabilirsen kullanırsın. o siteye girilmiyor.

  bir.dost.II 22 Haziran '10 tarihinde | Cevapla
 7. Emule nin üstüne tanımam

  Blaze_04 28 Haziran '10 tarihinde | Cevapla
 8. Ben de Photoshop’un üstüne tanımam.

  Tanshaydar 28 Haziran '10 tarihinde | Cevapla
 9. Kaç film indirdin photoshoptan bugüne kadar . )

  Blaze_04 29 Haziran '10 tarihinde | Cevapla
 10. Sen kaç tane rapidshare veya megaupload dosyası indirdin Emule ile?

  Tanshaydar 29 Haziran '10 tarihinde | Cevapla
 11. Şurda 2 çeviri yapıyon diye hava atma millete..Evelallah bizimde kendimize göre ingilizcemiz var..
  Bu bir.
  İkincisi söylediğim beni bağlar herkes emule un ne kadar kullanışlı olduğunu biliyor..Bilmiyorsan sen git biraz araştır bi zahmet..
  Hayatımdaki en boş 5 dakikaydı şu mesajı yazdığım zaman dilimi..
  Neyse bi daha uğramam zaten böyle boş yerlere.

  Blaze_04 29 Haziran '10 tarihinde | Cevapla
 12. Çeviri yaptığım için hava atacak olsaydım onlarca çevirim var, havamdan nefes alamazdın. Ama işin ilginç kısmı yorumlarımda çevirilerimle alâkalı zerre kadar bir gönderme yok, o halde bu aşağılık kompleksi neden? Kendine göre İngilizcen var, ne güzel, Allah daha iyi etsin.
  Bu bir.

  İkincisi JDownloader ile Emule farklı klasmanlarda yer alıyor. Birisi HTTP vs FTP gibi internet protokollerini kullanırken diğeri P2P tarzında veri transferi yapıyor. Rapidshare ile Torrent’in farkını bilmiyor olamazsın değil mi?
  Sırf bilgin olsun diye söylüyorum, Emule kullandım 🙂

  Bir de, yukarıda Tanshaydar’ın Mekânı yazıyor. Adama gelip kendi mekânında artistlik çekmeye çalışmanın ‘boş’ olduğunu söyleyerek halen bunu yapmaya çalışmak da nasıl bir paradokstur onu da anlayabilmiş değilim. Ha burası bir forum da değil, bir şeyler yaptığında +rep filan da almayacaksın, derdin nedir?

  Anlamanı isterim. Burası benim kendi kişisel blogum. İlgi duyduğum, sevdiğim şeyleri paylaşır; sevmediğim şeyleri de eleştiririm. Kimse de bana karışamaz (İnternet Yasasına göre yasal olduğu sürece). Tavsiyen olursa eyvallah, eleştirin olursa eyvallah, ama herkese sesini duyurmak istediğin bir yer değil burası. Burası kişisel bir blog, forum değil.

  Tanshaydar 29 Haziran '10 tarihinde | Cevapla

Söz uçar yazı kalır