Tanshaydar'ın Mekânı
Başka bir şey yok
Kategori: Beyazperde

Kabuslar Evi Serisi – Çağan Irmak

Kabuslar Evi - Hayal-i CihanBabam ve Oğlum‘u izleyen birçok kişi, DVD’nin içindeki Kâbuslar Evi fragmanlarını görmüştür. Alacakaranlık Kuşağı benzeri bir seri olan ve şu anda sadece 7 bölümü bulunan bir dizi film. Korku filmi sananlar varsa yanılıyorlar; çünkü korku öğelerinden çok gizem barındırıyor içinde. Özellikle de insanın en çok korkması gereken gizem: Yaşanılanlar gerçek mi yoksa gerçeğin faklı bir yansıması mı?. Bir başka deyişle, gördükleriniz gerçek mi, yoksa hayal mi?

Tüm seriyi izledim ve genel olarak güzel olduğunu düşünüyorum. Özellikle de temponun artması çok güzel. Tempodan kasıt, ilk film güzel, ikincisi daha da güzel, üçüncüsü tavan yapmış. Maalesef sonrasında kalitede bir düşüş gözlemledim. 4. film fena ollmasa da, 5 ve 6 pek kaliteli olmamış. Şimdi ise 8. film olan “Seni Beklerken”i edinmeye çalışıyorum.

Gizem dedim de, aslında Çağan Irmak, ön planda verdiği olayın arkasında çok daha farklı şeyleri büyük bir ustalıkla incelemiş. Film sektöründen aile bağlarına kadar çeşitli konulara ustalıkla değinmiş. Zaten Babam ve Oğlum filmiyle tanıdığım yönetmen, yeteneğiyle gözüme girdi.

Biraz konudan bahsedeyim: Kabuslar Evi’nin her bölümü aynı evde geçer ve sadece misafirler değişir. Ev, Sema Emlak’ın sahibi olan Sema Hanım, ki kendisi her bölümde oynayan sabit bir oyuncudur, tarafından çeşitli kiracılara verilir ve kiracılar ya geçmişleriyle, ya korkularıyla yüzleşmek; ya da iyiyle kötü arasındaki seçimi yapmak zorunda kalırlar. Her bölümde ayrı bir gizemin işlendiği seride, baş karakterler ya ölür, ya ortadan kaybolur, ya da yaptıkları seçimin sonuçlarını alırlar.

Bitirmeden önce söylemek istediğim birkaç şey: Özellikle kadro seçimine bağlı bir kalite çarpıyor göze, 3. bölüm olan Hayal-i Cihan, beni gerçekten etkiledi. Tabi oyuncuların Çetin Tekindor ve Okan Yalabık olması büyük etki etmiş. Hiçbir bölümünü izlemeyecek olsanız bile, 3. bölüm olan Hayal-i Cihan’ı izleyin derim.

6 şey demişler
 1. selam arkadaşlar
  ben kabuslar evi serisini pc ye indirmek istiyorum Ama beceremedim bir türlü.Yardımcı olabilir misiniz??

  duygu 19 Mayıs '10 tarihinde | Cevapla
 2. Çeşitli film paylaşım forumlarında ararsanız eğer indirme linklerini bulabilirsiniz. Ben şahsen hepsini orjinal alma taraftarıyım; ileride setbox çıkarsa alacağım.

  Tanshaydar 19 Mayıs '10 tarihinde | Cevapla
 3. indirme linklerine tıklıyorum zaten ama olmuyor anlamadım nedenini.ayrıca orijinalini bulabilsem alırım bende zaten bu kadar kafa yormazdım… teşekkür ederim ilginiz için.

  duygu 21 Mayıs '10 tarihinde | Cevapla
 4. Eğer ilgileniyorsanız şöyle şeyler var:
  * http://www.hepsiburada.com/search.aspx?sText=kabuslar%20evi
  * http://dr.com.tr/Search.aspx?kw=kabuslar+evi&gid=00000&criteria=999&media=999

  Orjinal olarak alabilirsiniz.

  Şimdi baktım da, Seni Beklerken’i halen izlememişim 😀

  Tanshaydar 21 Mayıs '10 tarihinde | Cevapla
 5. Kabuslar evi Setini nereden alabilirim ?

  gürkan altmisdört 23 Ekim '11 tarihinde | Cevapla
  • Herhalde halen Yerli Film reyonlarında satılmaktadır. Birkaç ay önce görmüştüm.

   Tanshaydar 24 Ekim '11 tarihinde |

Söz uçar yazı kalır