Tanshaydar'ın Mekânı
Başka bir şey yok
Kategori: Havadan Sudan

Mistik Olay

Yazının başlığının bu şekilde olmasının sebebi yok elbette. Ama olayın gerçekleştiği anda “Bismillah” diye tepki vermiş olmam bu seçimi yapmamda etkili olmuş olabilir.

Dün gece saat 22’ye doğru yurt binasının önünde telefon ile konuşurken, park etmiş arabaların arkasından bir anda yuvarlanan bir şey çıktı. Aslında tam olarak nereden çıktığını bilmiyorum; ama baktığımda yuvarlanan şeyin geldiği yön orasıydı. Önce yeşil bir elma olabileceğini ve birisinin düşürmüş olabileceğini düşünerek sağıma soluma bakındım ve hiç kimseyi göremedim. Sonra yuvarlanan nesneyi gözlerimle takip etmeye başladım.

Neredeyse meyilsiz zeminde nasıl yuvarlanmaya başladığını bilmediğim nesne yokuşa geldi ve pek de bir hızlanma göstermeden aşağı kadar yuvarlandı. Halen etrafta kimse olmadığını görerek meraklandım ve yanına gittim. Islanmış bir tenis topuydu. Yağmur yağıyor olduğu ve her yerde derecikler oluştuğu için ıslanmış olması gayet normaldi elbette; ama hiç kirlenmemişti. Tenis topunu yerden alarak yurdun önüne doğru gittim.

Etrafıma bakındığımda halen hiç kimseyi göremiyordum. Pencerelere baktım ve sigara içmekte olan birkaç kişiye topun onlara ait olmadığını sordum. Hayır dediler. Topun gelmiş olabileceği yöne doğru ilerledim. Pencerelerden düşmüş olsa sekmesi gerekirdi, ayrıca neredeyse meyilsiz olan yolda yuvarlanması için birisinin fırlatmış veya yuvarlamış olması gerekirdi. Ama görünürde hiç kimse yoktu. Yolun sonunda olan yurtta ise bana bakan tüm pencereler kapalı ve perdeleri çekikti.

Nereden ve nasıl geldiği belli olmayan tenis topunu alıp odama götürdüm ve kaloriferin üstüne bıraktım.

4 şey demişler
 1. Çok mistik değilmiş :):)

  Ancak güzel yazmışsın :):)

  power-aang 15 Ekim '10 tarihinde | Cevapla
 2. Top halen duruyor, sahibi çıkmadı.

  Tanshaydar 15 Ekim '10 tarihinde | Cevapla
 3. topun sahibi o topla neler yaptı kim bilir.. hemen almışsın eline..

  cl0akw3rk 18 Ekim '10 tarihinde | Cevapla
 4. Yağmur sularında birkaç daka kaldı. İyice temizlenmiştir o.

  Tanshaydar 18 Ekim '10 tarihinde | Cevapla

Söz uçar yazı kalır