Tanshaydar'ın Mekânı
Başka bir şey yok
Kategori: Genel

Netinternet’e Teşekkürler

Netinternet ne mi? Bu blogun barındırıldığı hosting firması. Nedendir bilinmez; ama yabancı hosting firmaları ile çalışmaya oldum olası sıcak bakmadım. Bakmadım ama; Türk firmalardan da çekmediğim kalmadı.

Bu site aslında Silent Hill Türkiye gibi en başta Kar Bilişim (sonradan IIS Bilişim olan) isimli bir hosting firmasındaydı. Google’da Kar Bilişim diye ufak bir arama yapmanız beni bu firmanın nasıl bir dolandırıcı ve bilimum çalışma ahlâkı dışı bir firma olduğunu anlatmaktan kurtaracaktır.

Silent Hill Türkiye’yi hosting olarak uzun süre önce kurtarmıştım. Alanadını da İsim Tescil’e dilekçe göndererek geri almıştım. Ne var ki, tanselaltinel.com adresli olan sitem hem alanadı hem de hosting olarak son büyük vurgunda gümbürtüye gitmişti. Allah’tanki, Kar/IIS Bilişim Linux sunucularını Netinternet’ten kiralamış. Kendilerine yaptığım başvuru sonucunda tüm verilerimi açtıkları ayrı bir hosting hesabına taşıdılar. Ne yazık ki, tanselaltinel.com Kar/IIS Bilişim’in elinde kalmıştı (şu anda açık, meraklısı varsa alabilir, hediye de kabul ederim) ben de tanshaydar.com olarak devam etme kararı aldım.

Kar/IIS Bilişim’de yaşadığım sıkıntılardan biri bu blogun daha ilk girdisinde mevcut. Netinternet’e geçtikten beri sıkıntı yaşamadığım gibi, geciken ödemeye rağmen ne verileri silmekle tehdit ettiler, ne de alacaklı gibi(gibisi fazla oldu galiba) başıma üşüştüler. Hatta kendilerine yaptığım bilgilendirme sonucunda verilerimin silinmeyeceği konusunda beni temin ettiler.

Kendilerine bir şekilde teşekkür etme ihtiyacı hissettiğim için en kolay yola başvurarak bunu bir blog girdisi ile yapmaya karar verdim. Ayrıca yakında Ünal kardeşim ile açacağımız Dead Space Türkiye de bu firmanın sunucularında barınacak.

Söz uçar yazı kalır