Tanshaydar'ın Mekânı
Başka bir şey yok
Kategori: İnternet

Online Resim Düzenleme

photo_editorUzun süredir kişisel bir bilgisayar sahibi olmamanın tüm fayda ve zararlarını yaşıyorum. Her türlü görsel işlem için Photoshop kullanırdım, ve çok da alışmıştım. Şimdiyse, değil Photoshop, Microsoft Image Editor bulursam şükrediyorum. Dolayısıyla bu yokluk, beni araştırmalara itti. Bu araştırmalar sonucunda, web tarayıcım üzerinden işlem yapabileceğim, fazladan program yüklemeye gerek duymadan görsel işlemlerimi gerçekleştirebileceğim bir araç aradım ve bulduklarım arasından en beğendiğimi sizinle paylaşmaya karar verdim: Pixlr

Genellikle buradaki gibi Java Applet veya Flash tabanlı olan online resim editörleri, çok çeşitli şekillerde kullanım seçenekleri sunuyor. Ama alışmış, kudurmuştan beterdir hesabı ile Photoshop tarzı layer’lar üzerinde çalışabileceğim ve benzer bir menü sunan Pixlr, flash tabanlı olarak bilgisayarı kasmadan çok fazla seçenek sunarak göz bebeğim olmayı başardı. Türkçe dil desteği de sunan servis, resimlerinizi bilgisayarınızdan yüklenemize veya sadece resmin adresini girerek işlem yapmanıza olanak sunuyor.

Resimleri kırpmak, yeniden boyutlandırmaktan tutun da, üzerlerine yazı eklemek, blur’laştırmak, layer’lar üzerinde çalışmak gibi gelişmiş seçeneklere kadar kullanım kolaylığı sunan Pixlr, resim düzenlemek için uygun bir progam bulamadığınız anlarda size ilaç gibi gelebilecek bir servistir. Sık Kullanılan’larınızda yerinizi almasını tavsiye ederim.

2 şey demişler
  1. Pretty nice post. I just came across your site and wanted to say
    that I’ve really liked reading your posts. Anyway
    I’ll be subscribing to your feed and I hope you write again soon!

    Lacy 24 Haziran '09 tarihinde | Cevapla
  2. Spam filansın ama yine de onay verdim 😉

    Tanshaydar 24 Haziran '09 tarihinde | Cevapla

Söz uçar yazı kalır