Tanshaydar'ın Mekânı
Başka bir şey yok
Kategori: Silent Hill

Silent Hill 2 – James Sunderland Seslendirmeni Guy Cihi’den Özel Selam

Team From Beyond ekibinden arkadaşım Zia’nın çok heyecanlı olduğu bir buluşma yaşandı 4 Ekim‘de.

Silent Hill 2’de James Sunderland’in ses aktörü olan Guy Cihi ve Eddie Dombrowski’nin ses aktörü Dave Schaufele, North Carolina’da pizza yiyeceklerdi, fanlarıyla buluşmak adına bir etkinlik olması amacıyla…

Tennessee’de oturan birisi olarak Zia’nın Kuzey Carolina’ya erişmesi benim Ankara’dan Kırşehir’e geçmem gibi bir şey. Tabi Londra aktarmalı uçağımı kaçırdığım için (!) North Carolina’ya benim gitmem imkânsızdı; ama Zia benim için ufak bir hediye ayarlayabileceğini söyledi. Ben de güzel çekilmiş bir kare, imzalı fotoğraf filan gelir diye düşünüyordum…

Ama öyle bir şey geldi ki,

This town is full of monsters!
How can you just sit there and eat pizza, Tansel?!

(Bu kasaba canavar kaynıyor!
Sen nasıl oluyor da oturup pizza yiyebiliyorsun, Tansel?!)

Referansı anlamayanlarınız için, ilgili video:

Ecnebilerin Tansel’i tensıl, densıl, hatta Denzel Washington’un adını telaffuz edercesinde denzıl diye telaffuz etmeleri çok zoruma gider, batar, hatta bir keresinde benim de ağzımdan öyle çıkması ile çıldırtır; ama Guy Cihi söyleyince cuk diye oturmuş ki sahiplendim bir anda.

2007 yılında oynayarak hayatımı değiştiren, ufuk katan, yazdığım hikâye ve yaptığım oyunlarda bana dayanak noktası olan sanat eseri Silent Hill 2’den böyle güzel bir geri dönüş yaşamak beni çok mutlu etti. Zia’ya teşekkürlerimi bizzat sundum zaten. Guy Cihi’ye de şükranlarımı ilettim.

Sanırım sırada Masahiro Ito ve Akira Yamaoka var 🙂

4 şey demişler
 1. Son zamanların en bombastik içeriğidir bu bence. Guy’ı izlerken tüylerim diken diken oldu ya. 🙂

  Ouz 13 Ekim '14 tarihinde | Cevapla
  • Oğuz abi ben her gün üç defa izliyorum 😀

   Tanshaydar 14 Ekim '14 tarihinde |
 2. Silent Hill’i bilen bir kişi olduğunuz için bir soru sormak istiyorum. Oyunlarını oynamadım, sadece filmlerini izledim. İlk filmin sonunda ne olduğunu anlayamadım, internette de pek çok anlayamayan kişi var. Bizi aydınlatabilir misiniz?

  KCB 14 Mayıs '15 tarihinde | Cevapla
  • 2007 yılında ilk filmi izleyip sonunda “Bu film böyle bitemez, mutlaka bir şeylerin olması lazım, hayır hayır, ya kaçırdığım ya da anlatılmayan bir şey var” diyerek oyunlara başladım. Uzun yıllar boyunca işin duayeni olarak bilindim; şimdiki gençler unuttu tabi böyle bir oyunun varlığını.

   Tavsiyem, oyun serisine başlamak için çok güzel bir bahanedir filmlerin havada kalmış olması.

   Tanshaydar 14 Mayıs '15 tarihinde |

Söz uçar yazı kalır