Silent Hill 2: The Official Novel Çevirisi

Silent Hill 2 RomanıSilent Hill ile olan tüm ilişkim bitti sanmıştınız değil mi? Hah! Sadece paylaştığım insanların sayısını giderek düşürüyorum. Paylaşılmaya değer olduğunu iddia edenlerin ne kadar değersiz olduğunu zaman gösteriyor sadece.
Ama bu aşk böyle kolay biter mi? Hem ayrıca bu minnet borcunu ömrüm boyunca ödeyemem.

Her neyse, konuya gireyim. Silent Hill 2 oyununun resmî romanlaştırılması 2006 yılında Japonya’da yayınlanmıştı. Benim Silent Hill serisi ile ilk tanıştığım dönemler işte. Sonrasında Lady Ducky nick’li muhterem bir hanım arkadaşımız geçen sene başlamıştı çevirisine ufak ufak. Biraz takip etmiş sonra devamını göremeyince takibini bırakmıştım. Ta ki birkaç gün öncesine kadar.

Silent Hill 2: The Official Novel ismi ile yayınlanmış olan roman tam anlamıyla İngilizce’ydi. Ben de iki gecede bitirdim. Sonra düşündüm… Silent Hill 2’yi ilk oynadığım zamanlar… İlk hislerim… O evrenin beni sarışı… James ile bir olup gerçeği arayışımız… Zayıflıklarımız, kararlılığımız… Romanı tekrardan okurken aynı duyguları hatırlamanın yanında, bir de farklı açılardan James’in duygu ve düşüncelerini görmek harika oldu benim için. Uzun süre sonra gerçekten iç huzuru ve huzurlu mutluluğu tekrar yaşadım.

Ve sonra düşündüm… Belki başkaları da vardır benim gibi hisseden. Tanımadığım, varlığından haberdar olmadığım başkaları. İngilizce bilmeyip birilerinin çeviri yapmasını bekleyen birileri.

Devartoi, sana selam olsun, bu defa “belki okunan bir kitap” olacak o “belki insanların hayatını değiştirir” dediğin şey.

Şu anda Giriş: Kız ve Bölüm 1: Kasabanın Çağrısı tamamen çevrilmiş durumda. Boş zamanlarımda çeviriye devam ederek sayfayı güncelleyeceğim ve yeni blog girdileri ile bildireceğim. İsterseniz bitene kadar bekleyin, isterseniz şimdiden okumaya başlayın.

Silent Hill 2: The Official Novel Çevirisi


3 Responses

Bir yorum yazın


 • Mrv Krt on

  Gecenin bu saatinde böyle bir haber görüp havalara uçabileceğimi hiç tahmin etmiyordum. 🙂 Eline sağlık,ayrıca da şahsen teşekkür ederim. 🙂


  • Tanshaydar on

   Daha henüz az bir kısmı çevrildi; ama ben çeviriyi test ederken bile okumaktan zevk aldım, ilk defa okuyacaklar için tahmin bile edemiyorum, iyi eğlenceler 😀


 • coco on

  Teşekkürler tanshaydar
  Hayatımda hiç silenthill oyunu oynamadım oynamak istedim fakat fırsat olmadı
  Ama hikayesi beni okadar etkilediki sağdan soldan ne varsa okumaya ve izlemeye
  Çalışırım bunuda zevkle okuyacağım tekrardan teşekürler.


Leave a Reply