Tanshaydar'ın Mekânı
SOSYAL:
Kategori: Silent Hill, Yazılım

Silent Hills P.T. PC Versiyonu – PS Store’dan Kaldırılan Oyun Artık PC’de

Başlık nasıl clickbait oldu ama 😀

Ama yalan da değil hani. Geçenlerde Unity forumlarında takılırken Silent Hill 4: The Room‘u Unity’de yapan kişi ile özel muhabbetimde daha fazlası yapılabilir mi acaba diye konuşmuştuk.

Bilmeyenler için, Silent Hill 4: The Room’da Henry’nin odasının Unity3D’de yapılmış hali şöyle:

Ne yazık ki çeşitli “copyright” durumlarından dolayı bu versiyonun oynanabilir bir demosu indirilmeye sunulmadı. Ha ben edindim ve oynadım, ama aynı sebeplerden dolayı ben de paylaşamam. Bir süre kendim de Silent Hill 2’nin açılışındaki lavabo sahnesini yapsam mı diye düşündüm; Silent Hill 3’te Heather’ın uyanış sahnesi vs dedim…

Ama sonra öyle bir şeye denk geldim ki…

Silent Hills P.T. Unity içinde yeniden yapılmış:

Eğer indirmek isterseniz, oyunun sürümleri şurada yer almakta: http://jedlondo.itch.io/punity

İşin güzel yanı, bu yeniden yapım görsel kalite olarak Silent Hills P.T.’ye yaklaşmış durumda. Geçtiğimiz hafta boyunca Allison Road diye kafa si… ütüleyen arkadaşların şu durumda sessiz kalması ne kadar acı.

Windows 32bit, 64 bit, Mac, ve Linux sürümleri oynanabilir durumda, performansı da oldukça iyi. P.T.’yi oynama imkânı olmamış kişilser için bulunmaz nimet olan oyunun merak edenler için geliştirme aşaması hakkındaki bilgiler de şu blog yazısında mevcut.

İnanmayanlar veya merak edenler için ekran görüntüleri ise şöyle:

10 comments
 1. Piçsin. 🙂 Ben de tam sürüm oyunu pcye çıkacak zannettim. 🙂

  junmisugi84 on Temmuz 31 | Cevapla
 2. Ve… Sonradan, senin piçliğinden dolayı değil, kendi mallığımdan dolayı yanlış anladığımı fark etmem ile birlikte başlayan sancılı süreç….

  junmisugi84 on Temmuz 31 | Cevapla
 3. oyunun boyutu küçük ve buna bağlı olarak hemen bitiyor.

  Ersin on Ağustos 18 | Cevapla
 4. Konuyla ilgili değil ama yazılarınız sayesinde Lovecraft ile tanıştım ve çok sevdim. Sitenizi takip ediyordum ve The Last Door oyununu önerdiğinizi okudum. Amnesia seven birisi olduğunuz için zevkinize güvenerek oynadım ve çok beğendim. Tabi Lovecraft ismini araştırınca eserlerini okumaya başladım. Şu ana kadar 3 hikayesini okudum ama çok sürmeden tüm hikayelerini bitiririm. Bu başarılı yazarla tanışmama fırsat olduğunuz için teşekkür ederim.

  barisck on Ağustos 25 | Cevapla
 5. 2 gün sonra çıkacak olan soma hakkında incelemeni bekliyorum kardeşim haberin olsun ;D

  freeman on Eylül 20 | Cevapla
  • Hahaha, çok isterdim 😀 ; ama maalesef bayramda memlekette yoğun olacağım için hemen oynama imkânım olmayacak. Dolayısıyla hem oynamam, hem incelemem, hem de Türkçe çevirim biraz gecikecek 🙁

   Tanshaydar on Eylül 20 |
 6. Ooo tr çeviri geliyorsa ben de o zaman oyunu beklemeye alıyorum. Sen ne zaman çevirirsen o zaman oynarım. Bu arada oyun baya güzele benziyor daha az önce steam den yükledim 3-5 dk deneme sürüşü yaptım. Şimdiden kolay gelsin diyelim o zaman. Aman yeni yetmeler duymasın başını şişirler sonra. Bence okuyunca bu mesajı sil sen kardeşim 😉

  freeman1930 on Eylül 22 | Cevapla
  • Sıkıntı değil, eskiye göre biraz daha olgunlaştım. Öyle herkese sivri dilli, ters cevaplar veren kişi değilim artık, o yüzden pek dert etmiyorum. Çeviriyi yapmak istiyorum, ama hafta sonundan önce bitmez diye düşünüyorum, çünkü yıllık izin de kullandım gerçek hayattaki işler fena birikti, anca toparlarım.

   Tanshaydar on Eylül 27 |
 7. nasıl indiriliyor?

  görkem on Haziran 6 | Cevapla

Söz uçar yazı kalır