SOMA Türkçe Çeviri Hazırlıkları

Güncelleme: Bazı arkadaşlar halen bu yazım altına gelip ‘yama ne zaman çıkacak’, ‘çıkınca kullanalım’ gibi yorumlar yapınca elzem oldu. İşin garibi yama çıkalı bir ay oldu nerdeyse halen aynı yorumlar.
Yamayı 22 Ekim 2015 tarihinde şu yazımda yayınladım: Soma Türkçe Yama

Herkesin kurban bayramı mübarek olsun.

İş hayatı, freelance projeler, kişisel projeler, gelecek planları derken eskisine göre çok daha ciddi bir hayat düzeni içerisinde buldum kendimi. Murat Çileli abimiz zamanında yaş 30’a yaklaşırken bakış açısı da değişir demişti, haklıymış.

Geçtiğimiz yıllarda bir sürü çeviri grubu türedi. Bir kısmının çevirilerini görme imkânım oldu ve açıkçası durum içler acısı. Google Translate tadında. O yüzden SOMA çevirisine başlamış başka gruplar varsa, bilemiyorum, takip etmedim açıkçası. Lâkin Penumbra serisinden itibaren yaptığım Frictional Games oyunları çevirilerine devam etme isteğim mevcut, o yüzden SOMA çevirisine başladım, ekran görüntülerini de paylaşacağım.

Ha, beklemek istemeyen diğer grupları takip edebilir. Ama kalite olarak Amnesia The Dark Descent ve Amnesia A Machine for Pigs çevirilerinden memnunsanız, bundan da en az o derece memnun kalacaksınız.

Tabi tercih sizin.


113 Responses

Bir yorum yazın


 • felistigris on

  sevgili osman kardeşim patlama olalı nerdeyse ay olucak tamam anlayış gösteririz ancak yazılan yorumlara bile cvp vermiyorki arkadaş ne yapalım normal şartlar altında bile patlamadan 1 hafta önce yayınlaması gerekiyordu yani sallıyor diyebilirim arkadaşına Allahtan rahmet diliyorum size de sabır ben oyunu bu gün bitirdim beklemeye devam edin belki çıkar yama


  • serkan on

   ”yok bitirdim, yok artık bana lazım değil ” ahanda şuraya yazıyorum yama bittiği gibi indirip tekrar şu oyunu her kelimesini anlayarak oynayayım demezsen !


 • felistigris on

  yav kardeşim sen bu adamın avukatımısın 1 ben zaten ingilizce biliyorum 2 sadece kolaylık olsun diye yama istedim 3 biten oyunu tekrar oynamak hele de korku oyununu tekrar oynamak ne kadar mantıklı 4 yani adamı savunacam diye kendinizi heba etmeyin oyun bitti benim için nokta dediğim gibi size hayırlı beklemeler ve sabırlar diliyorum


  • serkan on

   siteye tekrar girerek, bu yama ile artık ilgilenmediğine dair olan tezini kendin çürüttün. diğer yandan avukatlık meselesine gelince. Neden avukatlık gibi duruma ihtiyaç olsun ki sen bunu gerektirecek bir şey mi söyledin acaba !


 • chesslo on

  Yamayı bekleyen beklesin beklemeyen de sussun artık tatrtışma yeri değil burası. Birbirinize laf attıkça ne kazanıyorsunuz. Siz kavga ettikçe yama çıkışı falan mı hızlanıyor. Lütfen az daha sabırlı olun ve görüşlerinizi kendinize saklayın…


 • Tanshaydar on

  Vay anam vay serhat neler dönmüş burda ya?

  Arkadaşlar, bana küfreden veya laf atanları boşverin. Siz niye kendi aranızda da tartışmaya girdiniz. Allah rızası için etmeyin, eylemeyin.

  Yama bitti işte, bunu yorgan kavgasına çevirmeyelim. Son kontrolleri yapıyorum, birkaç saate yüklerim buraya.


  • protego on

   Dostum ne bekliyorsunki böyleleri her zaman çıkar. Delinin biri kuyuya taş atmış bin akıllı çıkaramamış hesabı biri birşey dediği anda ortalık karışıyor, kimin kimle niya kavga ettiği bile unutuluyor. Neyse boşver sen bunları.

   Yamayı bitirmişsin eline emeğine sağlık. Oynamak için bekliyorduk, gayet hızlı çevirdin, teşekkürler bunun için.


  • protego on

   Bu arada daha önce sormuştum ama cevap alamadım. Yama oyunun hangi sürümleriyle uyumlu? Versiyon olarak ve GOG/Steam sürümleri olarak. GOG’daki oyunlar DRM Free olduğu için dosya sistemleri farklı oluyor


  • Tanshaydar on

   Yok, exe dosyasını ellemiyorum, sadece dil dosyalarına dokundum. Dolayısıyla her türlü sürümle çalışacaktır. Halihazırda Steam sürümü içinde de Steam’den bağımsız çalışacak bir exe var zaten, normal yani.


 • Ali on

  Bu gece yayınlanacak mı?


 • chesslo on

  Bir kaç saatte yüklerim dedi. Büyük ihtimal çıkar bu gece.


 • Ps3 Oyun on

  Elinize sağlık Tansel hocam,

  Öncelikle Ankara’da hayatinı kaybeden arkadaşınıza Allah’tan rahmet diliyorum.Başınız sağ olsun.

  Ben türkçe yamayı bekleyenlerden biri değilim ama kaliteli olduğundan hiç şüphem yok.Bekleyen herkese iyi oyunlar dilerim.

  Hocam yeri değil fakat sormak istiyorum.Aramızda olan çalışmanın son durumu nedir ? Cevap verirseniz sevinirim.


 • _Okaliptus_ on

  Yamada son durum nedir acaba? Bugün çıkma ihtimali varmıdır?


 • omeranar1 on

  oyunu bir süre önce indirdim ve yamanın çıkmasını heyecanla bekliyorum daha açmadım bile hiç
  iyi çalışmalar


 • omeranar1 on

  yarım yamalak bile olsa paylaşsanız part1 fealn diye
  bizde o ara oynarken 2. kısmı yayınlarsınız daha sonra
  önümüz tatil ya o ara oynayayım dedim 😀


  • protego on

   Dostum yama çıktı zaten. Anasayfaya bak


  • omeranar1 on

   Teşekkürler 😀


 • Rodrik on

  Arkadaşlar ben somayı indirdim, kurdum, crack da yaptım, ama oyun açılmıyor siyah ekranda kalıyor sonrada soma çalışmayı durdurdu yazıyor lütfen yardımcı olun.Bu oyun çok yüksek sistem isteyen bir oyun değil diye biliyorum.Sistemim 2.30 ghz— 4 gb ram—-1,6 gb ekran kartı—-Gta 4,batman asylum,city,origins oyunlarını sorunsuz oynadım.


 • Umut on

  Yama çıkar çıkmaz oyunu steam kütüphaneme eklicem


Leave a Reply