Tanshaydar'ın Mekânı
Başka bir şey yok
Kategori: White Night

White Night Türkçe Olarak da Hazır!


White Night 13 Kasım’da sadece İngilizce olarak çıkmıştı. Türkçe’sini hazırlamak için boş vakte ihtiyacım vardı, o vakti de sonunda buldum!

13 Kasım’dan bu yana toplamda 8500 civarı indirme ve 9.5 puan ortalaması alan White Night, uzun süre liste başı kaldı. Halen de ModDB’nin headline kuşağında ilk sırada.
2012 başında yapılacak olan yılın modu yarışmasına da iddialı bir yapım olarak girme ihtimali olan White Night, mod sitelerinden ve yapımcılarından büyük övgü topladı.

White Night hakkında daha ayrıntılı bilgi ve indirmek için sitede modun sayfasına geçebilirsiniz.

Tekrar belirtmem gereken birkaç nokta var. Öncelikle, White Night’ı oynayabilmek için bilgisayarınızda Amnesia: The Dark Descent’in kurulu olması gerekiyor. Bunun yanısıra, 1.2 patch’ini de (Justine) kurmalısınız. Yoksa White Night’ı çalıştıramazsınız.

İkinci olarak, kurulum. White_Night.rar dosyasını açın, içindeki White_Night klasörünü de açın, bu klasörün içinde ne var ne yok hepsini Amnesia kurulumunuzun klasörüne atın.

Steam’den aldıysanız bu klasör:
C:\Program Files\Steam\steamapps\common\amnesia the dark descent
Eğer normal aldıysanız:
C:\Program Files\Amnesia – The Dark Descent\redist

Şeklinde olacaktır. Dosyaları çıkardığınızda White_Night.bat ve Amnesia.exe aynı yerde olmalı. Eğer değilse, yanlış yaptınız demektir.

Son olarak, aşağıdaki dosyayı indirip var olan wn_config klasörünün üstüne yazın (silmeyin, üstüne yazın). Bir dahaki sefere White Night’ı White_Night.bat başlattığınızda dil olarak Türkçe’yi seçin.

White Night, kurulum esnasında hiçbir şekilde orjinal oyun dosyalarını değiştirmez, güvenle kurup oynayabilirsiniz.

Son olarak… White Night için özenle hazırladığım bir hikâye mevcut. Oyuncuları korkutmaktan ziyade, kaliteli bir hikâyeyi anlatmaya yönelik bir oyun hazırladım. O yüzden oyunda dikkatli olun, araştırmacı olun. Eğer dikkatli olmazsanız, hem hikâyeyi hem de el feneri için bir sürü pili kaçırırsınız, demedi demeyin.

İyi eğlenceler.

White Night Türkçe Dil Dosyası
  wn_config.zip   24,7 KB   3.545   Pazartesi, 04.02.2013 19:43:50 vor 9 sene


3.545

NOT: Türkçe dil seçeneği White Night’ın normal kurulumu (v1.1) ile gelmektedir. Oyunu başlatırken listeden Türkçe dil seçeneğini seçmeniz yeterlidir.

46 şey demişler
 1. Tamam abi çözdüm o olayı seriali buldum ama şimdide whitenight.bat’a tıklıyorum oyun açılır gibi oluyor siyah ekran geliyor sonra blackbox diye bir şey geliyor ve game crashed gibi şeyler geliyor.Bunun bir çözümü var mıdır ?

  Can 27 Nisan '14 tarihinde | Cevapla
  • Amnesia’nın ayar dosyalarını silip denemek lazım. Logu görmeden bir şey diyemem.

   Tanshaydar 28 Nisan '14 tarihinde |
 2. Tamam abi çok sağolasın .. 🙂

  Can 3 Mayıs '14 tarihinde | Cevapla
 3. http://i.hizliresim.com/DM22El.png

  Böyle bir hata çıkıyor,yardımcı olabilir misiniz?

  Muhammet Yusuf Akman 10 Mayıs '15 tarihinde | Cevapla
  • Sanırım oyunu korsan olarak kullanıyorsunuz. Eğer öyleyse oyunu oynamanız biraz zor olacaktır.
   White Night dosyalarını “redist” klasörü altına atmanız gerekmektedir. Program Launcher.exe dosyasını arıyor; ama attığınız klasörde o dosya yok.

   Tanshaydar 11 Mayıs '15 tarihinde |
 4. wn_config olayını anlamadım ayrıntılı anlatabilirmisin?

  Burzum 8 Kasım '15 tarihinde | Cevapla
  • Anlaşılacak bir şey yok, White Night’ı eğer yeni indiriyorsanız, yaklaşık dört (4) yıl önce Türkçe dil dosyasını normal pakete eklemiştim zaten…

   Tanshaydar 8 Kasım '15 tarihinde |

Söz uçar yazı kalır