Tanshaydar'ın Mekânı

Blog İstatistikleri

 • 214.912 tıklama
Başka bir şey yok
Kategori: White Night

White Night Türkçe Olarak da Hazır!


White Night 13 Kasım’da sadece İngilizce olarak çıkmıştı. Türkçe’sini hazırlamak için boş vakte ihtiyacım vardı, o vakti de sonunda buldum!

13 Kasım’dan bu yana toplamda 8500 civarı indirme ve 9.5 puan ortalaması alan White Night, uzun süre liste başı kaldı. Halen de ModDB’nin headline kuşağında ilk sırada.
2012 başında yapılacak olan yılın modu yarışmasına da iddialı bir yapım olarak girme ihtimali olan White Night, mod sitelerinden ve yapımcılarından büyük övgü topladı.

White Night hakkında daha ayrıntılı bilgi ve indirmek için sitede modun sayfasına geçebilirsiniz.

Tekrar belirtmem gereken birkaç nokta var. Öncelikle, White Night’ı oynayabilmek için bilgisayarınızda Amnesia: The Dark Descent’in kurulu olması gerekiyor. Bunun yanısıra, 1.2 patch’ini de (Justine) kurmalısınız. Yoksa White Night’ı çalıştıramazsınız.

İkinci olarak, kurulum. White_Night.rar dosyasını açın, içindeki White_Night klasörünü de açın, bu klasörün içinde ne var ne yok hepsini Amnesia kurulumunuzun klasörüne atın.

Steam’den aldıysanız bu klasör:
C:\Program Files\Steam\steamapps\common\amnesia the dark descent
Eğer normal aldıysanız:
C:\Program Files\Amnesia – The Dark Descent\redist

Şeklinde olacaktır. Dosyaları çıkardığınızda White_Night.bat ve Amnesia.exe aynı yerde olmalı. Eğer değilse, yanlış yaptınız demektir.

Son olarak, aşağıdaki dosyayı indirip var olan wn_config klasörünün üstüne yazın (silmeyin, üstüne yazın). Bir dahaki sefere White Night’ı White_Night.bat başlattığınızda dil olarak Türkçe’yi seçin.

White Night, kurulum esnasında hiçbir şekilde orjinal oyun dosyalarını değiştirmez, güvenle kurup oynayabilirsiniz.

Son olarak… White Night için özenle hazırladığım bir hikâye mevcut. Oyuncuları korkutmaktan ziyade, kaliteli bir hikâyeyi anlatmaya yönelik bir oyun hazırladım. O yüzden oyunda dikkatli olun, araştırmacı olun. Eğer dikkatli olmazsanız, hem hikâyeyi hem de el feneri için bir sürü pili kaçırırsınız, demedi demeyin.

İyi eğlenceler.
İndir
3.448

NOT: Türkçe dil seçeneği White Night’ın normal kurulumu (v1.1) ile gelmektedir. Oyunu başlatırken listeden Türkçe dil seçeneğini seçmeniz yeterlidir.

46 şey demişler
 1. Ellerin dert görmesin emeğine ve eline sağlık iyi çalışmalar

  yunus emre Ekim 27 tarihinde | Cevapla
 2. Şu modu nasıl merak ediyorum anlatamam. Ancak önce oyunu bitirmek istiyorum ve daha bi saatlik falan oynayabildim. Oyunu oynarken daha önce silent hill’de metro 2033 de falan hissetmediğim bir duygu oluyor, korkudan çok garip hallere giriyorum. Nasıl bitireceğim bilemiyorum işte :/ önce youtubedan walkthrough izleyip mi oynasam acaba

  Gökhan Ekim 27 tarihinde | Cevapla
  • Bence bir oyuna yapılabilecek en kötü saygısızlık, oynamak yerine Yutuptan Let’s Play, Walkthrough ve türevlerini izlemek. Aynısını White Night’a yapanlar oldu, sonra bir de gelip “hikâyeyi anlamadık” diye şikâyette bulundular 😀

   Tanshaydar Ekim 27 tarihinde |
 3. çok güzel bir haber bu daha asıl oyunu bitiremedim nedense…
  önce senin moda başlayıp oyunu bitirdikten sonra başlıcam asıl oyuna…
  teşekkürler tanshaydar…

  Erhan Ekim 27 tarihinde | Cevapla
  • Oynanışa ve bulmacalara alışmak için asıl oyunu bitirmek daha iyi olur.

   Tanshaydar Ekim 27 tarihinde |
 4. Türkçe Yama’nın çıkması güzel bir haber. Konuyla biraz alâkasız olacak ama Amnesia:The Dark Descent’ın Rusça dil seçeneğini seçtiğimiz zaman, oyun hem yazı hem de seslendirme olarak Rusça oluyor, bunu sonradan farkettim, bu gerçekten harika bir şey. Ayrıca Rusça seslendirme en az İngilizce’deki kadar başarılı yapılmış. Oyunun yapımcılarını gerçekten bir kez daha tebrik etmek gerekiyor.

  hibmariy Ekim 27 tarihinde | Cevapla
  • Rusça çeviriyi veya seslendirmeyi oyunun yapımcıları yapmadı. Rusya’daki dağıtım DVD üzerinden yapıldı ve bunun için de 1C/Snowball firması ile anlaşıldı. Çeviriyi ve seslendirmeyi onlar yaptı, oyunun içinde de birkaç şeyi değiştirip DVD olarak piyasaya sürdüler.

   Rusya dil ve seslendirme seçeneği 1.2 (Justine) güncellemesi ile tüm oyunlara sonradan geldi.

   Tanshaydar Ekim 28 tarihinde |
 5. http://www.trgamer.com da haberi okur okumaz heyecanladım ve hemen sitenizi ziyaret ettim. Emeğiniz ve çalışmalarınız için teşekkürler. Yine her zamanki gibi harikasınız.

  Hakan Aydemir Ekim 28 tarihinde | Cevapla
 6. White Night için walkthrough yapanlar var mı ya ne çabuk 😀 Benim öyle dememin sebebi önceden neler olacağını görüp ona göre davranmak daha çok ancak haklısın önce kendimi gaza getirip sonradan oynamaya çalışsam daha iyi olacak 🙂

  Gökhan Ekim 28 tarihinde | Cevapla
 7. Peki White Night için farklı dilde seslendirmeler düşünüyor musunuz?

  hibmariy Ekim 28 tarihinde | Cevapla
  • Ben gidip farklı dilde seslendirecek insanlar arayamam; ama farklı dilde seslendirmek isteyen olursa da hayır demem. White Night’ın içinde toplamda 5 tane seslendirmen var. Hepsini ben organize ettim, söyleyecekleri şeyleri, hangi duyguları yansıtmaları gerektiğini, tonlamalarının nasıl olması gerektiğini ayrı ayrı yazıp gönderdim. Kolay bir iş değil maalesef.

   Tanshaydar Ekim 28 tarihinde |
 8. Doğru söylüyorsunuz aslında, tek kişilik bir çalışma olduğu için çok fazla şey beklememek gerek. Zaten yeterince iyi.

  hibmariy Ekim 28 tarihinde | Cevapla
  • Tek kişilikten ziyade, bugün AAA diye tabir edilen oyunların birçoğunda bile seslendirme sadece İngilizce olur, diğer diller altyazı ile gelir. Ben Türkiye içerisinde bu işi hem iyi hem de ücretsiz yapacak 5 kişi bulamam. Yurtdışında ise White Night’ın içinde yer almak için sıraya girdiler.

   Tanshaydar Ekim 28 tarihinde |
 9. tanshaydar usta sonuna kadar haklısınız her konuda ve büyük bir iş başardınız bana göre… sizce şu anda oyun modlayanlar toplanıp bir oyun çıkarmak isteseler nasıl olur… acaba?
  Birde Sizce yapabilirlermi…

  eonder87 Ekim 28 tarihinde | Cevapla
  • Yapılmış modların oyuna döndüğü görülmemiş bir iş değil. Counter Strike, Team Fortress, Dear Esther, Dino-D Day, Natural Selection 2… saymakla bitmez. Bunlar zamanında birer moddu, ama sonradan oyuna döndüler. Total Conversion modu yapabilenler sıfırdan oyun da yapabilirler.

   Tanshaydar Ekim 28 tarihinde |
 10. Türkiye’de bulamayacağınız aşikâr. 🙂 Ne yazık ki bu da Türkiye’deki oyunculuğun ve oyuna bakış açısının (seslendirme, hikâye, oyun seçme vb. konularda) ne kadar kötü bir durumda olduğunu, demeyeceğim; çünkü kötü olması için bir şeyin var olması gerekiyor, ki bu bile yok. Bu gerçekten üzücü bir durum. Yavaş yavaş da olsa bu konuda bir bilinçlenme olmasını ümit ediyoruz.

  hibmariy Ekim 28 tarihinde | Cevapla
 11. Modunuz gerçekten çok başarılı. Ama müzik olarak biraz daha zengin bir içeriğe sahip olsaydı harika olurdu. Mesela Pink Floyd – Sysyphus Part 2 bu oyun için oldukça uygun olurdu. Oyundaki yalnızlık ve çaresizlik duygularını çok iyi hissettirebilir.

  Can Ekim 29 tarihinde | Cevapla
  • Bu bir ironi miydi tam anlayamadım 😀

   Tanshaydar Ekim 29 tarihinde |
 12. Teşekkürler Bizim İçin Çok Emek Harcıyorsunuz, Allah Gönlünüze Göre Versin.

  Atilla Kasım 6 tarihinde | Cevapla
 13. Öncelikle Eline Sağlık Mod çok güzel ancak Aşırı kastı oynayamadım ve silmek zorunda kaldım. PC sistemim Amnesia yı en yüksek seviyede rahatlıkla kaldırıyor ama nedense Mod da inanılmaz bir kasma var anlamadım gitti.

  M.Bocoglu Kasım 6 tarihinde | Cevapla
  • Hangi bölümde ne yaptıktan sonra kasma var?
   Şimdiye kadar hiçbir şekilde performans şikâyeti almadığım gibi genellikle “performans çok iyi” şeklinde yorumlar aldım. Bir şeyi yanlış yapmış olabilir misiniz?

   Tanshaydar Kasım 6 tarihinde |
 14. Girişte Sorun yokru ilk başta odada uyandığımda her yerde fareyi hareket ettirdikçe siyah ince çizikler belirdi gölge kırılmaları gibi. Ve Devam eden her Bölümde 10-15 fps de oynadım hatta daha düştüğü oldu.

  M.Bocoglu Kasım 6 tarihinde | Cevapla
  • Çok şanssızsınız. O hata bazı nVidia ekran kartlarının son sürücülerinde açığa çıkıyor. Eğer gerçekten oynamak istiyorsanız 275.33 numaralı sürücüler sorunsuzmuş. 285.62 numaralı sürücülerde bu hata var.

   Tanshaydar Kasım 6 tarihinde |
 15. Evet Battlefield 3 betası için güncellemiştim,275 whql driver a geri dönücem. El Fenerine kadar oynadım cidden mod değil bir oyun gibiydi ve Amnesia açlığımı kapattı.Bunların devamını hatta komple bir oyun olarak gelmesini umuyorum.Çok teşekkürler ve Herkeze iyi Bayramlar 🙂

  M.Bocoglu Kasım 6 tarihinde | Cevapla
 16. Merhaba Tansel, oncelikle tesekkurler ve eline saglik.
  Oyunu Rusya’dan almistim, kutulu olanlardan.
  Turkce modunu senden yukleyip bitirmistim.
  Simdi ise justine ve sonrasi white night modunu yukledim.
  Hersey normal ama, oyuna gir deyince serial numarasini istiyor.
  Bunu nasil halledebilirim???

  Caner Aralık 28 tarihinde | Cevapla
  • İlk defa Amnesia’yı yüklerken seri numarası sordu mu? Eğer ilk yükleyişte sormayıp White Night’ı kurduktan sonra soruyorsa ilginç olmuş. Rus DVD’lerinde seri numarası var mı bilemiyorum; ama yoksa Documents/Amnesia/Main klasöründeki installkey dosyasını White_Night klasörüne koyarsanız sıkıntı ortadan kalkar.

   Tanshaydar Aralık 28 tarihinde |
 17. Evet Rus Dvd’lerde seri numarasi oluyor, bir kereligine mahsus serial numarasini soruyor. ilk yukledigimde sormustu. Oyunun kendisini silip, oynamak icin tekrar yukledigimde sormadi. Ama White night modu icin tikladigimda serial sordu. Onuda yardimin sayesinde cozdum, o dosyadaki sifreyi girince oyuna girebildim.
  Oncelikle yardimin icin cok tesekkur ederim, bu profesyonel durusunun ve basarilarinin devamini dilerim.
  Rusya veya rusca ile ilgili bir problem veya ilgi alakan olursa, e-mailime yazabilirsin.

  Caner Aralık 28 tarihinde | Cevapla
 18. Türkçe seslendirme için yardımcı olabilirim aslında.Gerçi çok geç kalmış olabilirim bilmiyorum fakat ulaşabilirsiniz.

  skype: berkay.kurkcu

  Berkay Kürkçü Mayıs 26 tarihinde | Cevapla
 19. Tansal bey Amnesia’yı 1.1 mod ve sizin yapmış olduğunuz Türkçe yama ile sorunsuz olarak bitirmiştim.Amnesia 1.2 Justine modu yüklediğim ve türkçe yamayı yaptım ancak girdiğimde Game Crashed Black Box hatası aldım biraz araştırdım ama düzgün bir çözüm yolu bulamadım bu neden kaynaklanıyor olabilir nasıl düzeltebilirim acaba modları ve türkçe yamaları bir yükleme sırası varda ben bu sırayı mı yanlıs yaptım yardım ederseniz sevinirim simdiden tesekkürler.

  Erdi Aralık 9 tarihinde | Cevapla
  • Bu sorun genellikle dil seçeneklerinden kaynaklanıyor. Normalde ana oyunun ayarlarında hangi dil ile yüklemişseniz bir sonraki oyunda veya modda açarken o dil seçili olmazsa oyun hata veriyor. Oyunu kurup üstüne Türkçe yamayı (Amnesia ve Justine yamaları ayrı ayrı yüklemek lazım, çünkü ikisini farklı zamanlarda yaptım ve tek pakete koymadım) kurmak gerekiyor ve dil seçeneklerinde Türkçe’yi seçip açmak gerekiyor. Sonrasındaysa tam çeviri modlarını açarken listede aynı şekilde ana oyunda seçili dili seçip açmak gerekiyor. Eğer çok sıkıntı çıkarsa Belgelerim/Amnesia klasörünün içerisindeki ayar dosyalarını silerseniz sorun kalkar.

   Tanshaydar Aralık 9 tarihinde |
 20. öncelikle merhabalar müthiş bir emek müthiş bir çaba göstermişsiniz çokkk teşekkür ediyorum.Tansal bey amnesiayı türkçe olarak bitirdim sayenizde lakin white night ı yükledim daha öncesinde adımları birer birer takip ettim 1.2 patch tamam belirttiginiz klasörlerde dosyalar herşey tamam (yada ben öle sanıyorum) bir türlü custom storyde white night yok ne yaptım ne ettiysem halledemedim defalarca izledim adımları sildim tekrar yukledim patch filan çözumu bulamadım yardımcı olabilirseniz sevinecegim başarılarınızın devamını diliyorum

  amnesia manyagı Ocak 11 tarihinde | Cevapla
 21. birde 1.2 patch yükledigimde sol alt köşede remember butonu çıktı yalnız açtıgımda karmaşık yazılar var bu nedir?

  amnesia manyagı Ocak 11 tarihinde | Cevapla
 22. White Night bir Tam Çeviri modudur, Custom Story değildir. “.bat” dosyasını kullanarak açmanız gerekiyor.
  Umarım eğlenirsiniz.

  Tanshaydar Ocak 12 tarihinde | Cevapla
 23. çok teşekkürler dün yorumu yazdıktan sonra rastgelede olsa nasıl gircegimi buldum bayada oynadım hikaye çok sürükleyici bulmacalar çok kaliteli işinize büyük bir özen ve ciddiyetle baktığınız aşikar.Çok teşekkür ediyorum

  amnesia manyagı Ocak 12 tarihinde | Cevapla
  • Beğenmenize çok sevindim, iyi eğlenceler.

   Tanshaydar Ocak 12 tarihinde |
 24. Tansel abi ben oyuna baslamak icin biraz gec kaldım sanırim 🙂 sabahin 6 sindan beri indirmek icin link ariyorum buldum insallah ise yarar aksam eve gittimmi denicem eger olursa sana bol bol tesekkur edicem 🙂 oyuna gec basladigim icin ozur dilerim bize bukadar kalitede boyle duygulari yasattigin icinse tesekkur ederim abi 🙂 basarilarinin devamini WHITE NIGHT ALSYUM olarak bekliyorum belki ismi kullanirsin 🙂

  Muratcan Ağustos 1 tarihinde | Cevapla
  • ModDB linkinden indirilebiliyor elbette; ama önce Amnesia: The Dark Descent’in yüklenmesi lazım.
   İyi eğlenceler.

   Tanshaydar Ağustos 1 tarihinde |
 25. Abi ben oyunu indirdim ve dediğin gibi kurdum fakat whitenight.bat’a basınca serial istiyor.Amnesia/Main içindede installkey gibi bir dosya yok.Ne yapabilirim bu konuda ? Gerçekten bu oyunu çok oynamak istiyorum da.

  Can Nisan 27 tarihinde | Cevapla
  • Crack’li oynuyorsan yapabilecek bir şey yok, internette bunu nasıl çözebileceğine dair yollar var, ben burada paylaşamam.

   Tanshaydar Nisan 27 tarihinde |
 26. Tamam abi çözdüm o olayı seriali buldum ama şimdide whitenight.bat’a tıklıyorum oyun açılır gibi oluyor siyah ekran geliyor sonra blackbox diye bir şey geliyor ve game crashed gibi şeyler geliyor.Bunun bir çözümü var mıdır ?

  Can Nisan 27 tarihinde | Cevapla
  • Amnesia’nın ayar dosyalarını silip denemek lazım. Logu görmeden bir şey diyemem.

   Tanshaydar Nisan 28 tarihinde |
 27. Tamam abi çok sağolasın .. 🙂

  Can Mayıs 3 tarihinde | Cevapla
 28. http://i.hizliresim.com/DM22El.png

  Böyle bir hata çıkıyor,yardımcı olabilir misiniz?

  Muhammet Yusuf Akman Mayıs 10 tarihinde | Cevapla
  • Sanırım oyunu korsan olarak kullanıyorsunuz. Eğer öyleyse oyunu oynamanız biraz zor olacaktır.
   White Night dosyalarını “redist” klasörü altına atmanız gerekmektedir. Program Launcher.exe dosyasını arıyor; ama attığınız klasörde o dosya yok.

   Tanshaydar Mayıs 11 tarihinde |
 29. wn_config olayını anlamadım ayrıntılı anlatabilirmisin?

  Burzum Kasım 8 tarihinde | Cevapla
  • Anlaşılacak bir şey yok, White Night’ı eğer yeni indiriyorsanız, yaklaşık dört (4) yıl önce Türkçe dil dosyasını normal pakete eklemiştim zaten…

   Tanshaydar Kasım 8 tarihinde |

Söz uçar yazı kalır