Tanshaydar'ın Mekânı
Başka bir şey yok
Kategori: Yazılım

[WordPress Eklentisi] Tüm Yazılar DropDown List

Kişisel sitemi tanselaltinel.com olarak aldığımda yılların tecrübesinden dolayı altyapı olarak Joomla! kullanmayı seçmiştim. Ama beklenmedik olaylardan sonra tüm içerik bir anda elimden kayıp gitmişti. Sonrasında kişisel sitem, daha çok blog tarzında kaldığı için o güne kadar hiç denememiş olduğum WordPress‘e geçmeye karar vermiştim.

Yaklaşık üç yıldan beri bu blog açık ve WordPress kullanıyor. Tabi kullanmaya başladığımda 2.5’lerde olan sistem, zamanla güncellendi, yenilendi, değişti. Hatta bazı sürümlerini heyecanla bekledim. Ama her değişen sürümde özellikler değişti, kullandığım temalar güncelliğini yitirdi.

Son 3.1 güncellemesine kadar kullandığım tema soulvision, hem üzerinde çok emek harcamış olduğumdan, hem de renk kompozisyonu bakımından hoşuma gittiğimden beni en uzun süre taşıyan tema oldu. Ama artık çok eskidi, ve emektarı emekli etmek gerekti. Karşınızda yeni tema: Desk Mess Mirrored (Multi).

Farkındaysanız birkaç gündür temayı kendime uyarlamaya uğraşıyorum. Renk kompozisyonu zıt bir şekilde açık renklerden oluşan ve iç açıcı olan temayı düzenlemek oldukça baş ağrıtıcı bir süreç, ki halen devam ediyor. En kötü kısım, sidebar.php üzerinde yeteri kadar kontrol sahibi olamıyor olmam. Ama bütün icatlar ihtiyaçtan ortaya çıkmıştır, değil mi?

Dolayısıyla, eski temada çok sevdiğim bir özellik olan şimdiye kadar yazılmış olan tüm yazıları dropdown list olarak göstermeyi bir türlü temaya entegre edemedim. En sonunda tepem attı ve gidip kendi widget’ımı yazdım. Şimdi, sağda çalışan listeyi görebiliyorsunuz.

Eğer siz de bu eklentiyi kullanmak isterseniz diye (hani olmaz da, bir ihtimal işte), buradan yayınlıyorum. Şu anda 0.1 sürümünde olmasını yadırgıyacağınızı düşünmüyorum, ne de olsa ‘initial release’ ve ‘lack of many feature’ şeklinde olacaktır.

Eğer ilgi görürse geliştirerek kullanıcı tanımlı ayarları olan bir tane de yaparım; ama şu aşamada Tüm Çiziktirmeler yazısını da dosya içinden kendiniz değiştirmelisiniz 🙂

04 Şubat 2013 19:33 11 yıl önce
1 KB
499
allentries.zip
 
All Entries DrowDown List

499

Söz uçar yazı kalır