Tanshaydar'ın Mekânı
Başka bir şey yok
Kategori: Müzik

Yann Tiersen – Dust Lane

Yann Tiersen Dust LaneBir Yann Tiersen hayranı olduğumu sanırım buradaki blog girdimden anlamışsınızdır.

Tiersen’ın yeni albümü Dust Lane (Toz Şeridi) birkaç gün önce yayınlandı. Tabi beklenilen üzere henüz Türkiye’de satışa çıkmadı. En son Yann Tiersen’in On Tour video DVD’sini almıştım. Bu albüm Türkiye’ye gelsin, arşivimdeki yerini alacak. Ama bu demek olmuyor ki, albüm Türkiye’ye gelene kadar dinlemeyeceğim 😛

Bazıları çıkıp da “madem çok istiyorsun yurtdışından sipariş versene” şeklinde bilgiçlik taslayacaktır elbette. Onlara buradan nanik yaparak albümü Flac olarak indirdim ve dinlemeye başladım. Albümün içinde yer alan parçalar şöyle:

 1. Amy
 2. Dust Lane
 3. Dark Stuff
 4. Palestine
 5. Chapter 19
 6. Ashes
 7. Till The End
 8. Fuck Me

Son parça çok manidar olmuş 😀 Dinlemeye başladıktan sonra kulağıma ilk çarpan şey bildik Yann Tiersen tınıları oldu. Duymayı beklediğim tüm enstrüman ve melodileri duydum. Ama parçalar Monochrome Live gibi çok hareket kazanırken, biraz duygu eksikliği yaşamış gibi geldi bana. Ne bileyim, Yann Tiersen’ın “Who cares what cowards think anyway, they’ll understand one day” diye bağırırkenki içtenliğini bu parçalarda eskisi kadar bulamadım. Belki de birkaç kere daha dinlemem lazımdır, bilemiyorum.

Onun dışında, Ubuntu 10.10 çıktı, 10.04.1 ile yaşadığım rezaletleri bir sonraki blog girdimde paylaşacağım. openSUSE’den Ubuntu’ya geçiş sebebemi ise ben bile bilmiyorum. Ha bu arada, halen bir indirme linki vermemi bekleyen varsa bir bardak soğuk su içsin.

Ben Dust Lane dinlemeye geri dönüyorum 🙂

2 şey demişler
 1. Albüm Türkiye’ye gelsin birlikte seviniriz 🙂

  Tanshaydar 10 Ekim '10 tarihinde | Cevapla
 2. Bilgiler için teşekkürler.

  Damasenshing 27 Şubat '12 tarihinde | Cevapla

Söz uçar yazı kalır