Tanshaydar'ın Mekânı
Başka bir şey yok
Kategori: Bilgisayar Oyunları, Havadan Sudan

Yapay Zekâ – Butt Rape

Az sonra aşağıda linkine ulaşacağınız resmi anlamak ve yarılmak için açıklamaları dikkatle okuyun.

Açıklamalar:


Direktör Nedir?

Direktör(The Director), Left 4 Dead‘in beğeni toplayan, üstün yapay zekâ motorudur. O kadar iyidir ki, zor seviyelerde insan zekâsı onun önüne geçemez. Kurduğunuz her türlü taktiğe karşı bir karşı-taktik uygular ve eninde sonunda sizi alt eder. Siz de bölüme yeniden başlarsınız. Kısaca, Chessmaster‘dan bu yana gördüğüm en şerefsiz yapay zekâdır. Bu karşı-taktik olayı Expert zorluk seviyesinde aşmış durumdadır. Pek çok kişi Direktör’ü “sadist” olarak tanımlar. Öyledir de.


Geçenlerde 7 saat kesintisiz oynadım. İlk 4 bölümü 3 saatte bitirerek 5. ve son bölüme, yani kurtarma aracına (uçak, helikopter… vs.) bineceğimiz bölüme geldim, uçağa binip kaçmamız gerekiyor. Fakat 4 saat oynamamıza rağmen o son bölümü bitiremedim. Kaldı ki, bir alt zorluk seviyesi olan “advanced”ta tüm campaign’i (5 bölümü toplamda) 2 saatte bitirmiştim.

Tank

Incredible Hulk benzeri, soluğunu 30 metre öteden duyduğunuz, ortaya çıktığında müzik değişen, yer sarsılan, tüm gurubun birden “Hass…!!!” diye bağırdığı yaratık:

Resimden de anlaşılabileceği gibi, oyunda nadiren karşılaşılan bu yaratık normal zorluk seviyesinde bir tanenizi, Expert üzerinde ise dördünüzü birden tahtalıköye pulsuz postalayabilecek kapasitededir. Ecnebilerin deyişiyle “real fucker” olan bu yaratığın nerede ve ne zaman karşınıza çıkacağını bilemediğiniz için, her zaman hazırlıksız yakalanırsınız. Ya canınız düşüktür ve sağlık paketi kullanmaya vaktiniz olmaz, ya da merminiz azdır. Ayrıca canınız ful olsa bile bir şekilde koşarak size yetişen bu yaratığı yerle bir etmek için 4 kişi olmalısınız. Kaldı ki, 4 kişiyi de yere serdiği en sık görülen vakalardandır.

Peki ben nereye gelmeye çalışıyorum?

Gelmeye çalıştığım nokta şu: Yukarıda bahsettiğim 4 saatlik uğraşın içime oturması ve bunu bir şekilde sindirmeye çalışmam üzerine yine geçenlerde karşılaştığım bir karikatür, hem sindirmeme, hem de kendimi biraz kötü (cidden kötü) hissetmeme sebep oldu.
Belaltı esprilerden hiç hazetmeyen birisiyseniz, doğrudan CTRL + W tuş kombinasyonunu kullanabilirsiniz.

Orjinal / Türkçe


Türkçe’ye çevirirken küçükken izlediğim ve benim gibi saf bir çocukta ağır yaralar açmış olan Ağır Roman filminden esinlendim.

:: Butt Rape’i tam olarak kavrayabilmek için bu videonun 1. dakkasından sonrasını izleyiniz.

Söz uçar yazı kalır