Tanshaydar'ın Mekânı
Başka bir şey yok
Kategori: Türkçe Yama

Amnesia: Rebirth Türkçe Yama Güncelleme #2

Amnesia: Rebirth’e gelen güncelleme sonrası tıpkı eski oyunlarına yaptıkları gibi Original Mode ve Adventure Mode diye ayırdıklarından ve dil dosyasının yapısını biraz değiştirdiklerinden dolayı Türkçe yama çalışmıyordu. Dosyaları inceleyip gerekli değişiklikleri yaptım.

Oyunu tekrar indirdim, yamanın kurulum dosyasını tekrar hazırladım, yamayı kurup test ettim, çalıştığını gördüm, ahan da kanıtı:

Oyuna gelen Orijinal Mod ve Macera Modu seçim ekranı

Yamayla ilgili bilgileri ve ekran görüntülerini orijinal yazımdan bulabilirsiniz. Ayrıca yamanın indirme bağlantısı da orijinal yazımda mevcut:

Frictional Games bunu tüm Amnesia oyunlarına ve SOMA’ya yaptığı için o oyunların yamalarını da güncelledim, hatta blogumun ana sayfası sadece Frictional Games oyunlarının güncellemeleri için Türkçe yamalarımı güncellediğime dair yazdığım yazılardan ibaret hâle geldi. Ha diyeceksiniz ki, o zaman başka şeyler de yazsaydın, sonuna kadar haklısınız.

Acil düzelttim kardeşim. IBAN’ı nereye atayım?

Bu güncelleme ile beraber Dabbe 6 filmindeki gibi “Adolf, ölmedim, yaşıyorum” çıkışımı yapmış bulunayım.

Sağlıcakla kalın.

7 şey demişler
 1. Yapmaya ihtiyaç duymadığım halde blogunu takip ediyorum. Dönmene sevindiğimi bildirmek istedim. Yamalarından öte varlığınla bile sevindiriyorsun bizi. Çok takılma derim o malum arkadaşın emrivaki yorumlarına. İyi günler dilerim.

  Feroand 6 Nisan '22 tarihinde | Cevapla
  • *yamaya ihtiyaç duymadığım halde
   Mobilden yazarken otomatik düzeltmeye kurban gitti.

   Feroand 6 Nisan '22 tarihinde |
  • Güzel sözlerin için çok teşekkür ederim.
   Ayrıca otomatik düzeltmeye kurban gitme olayı aslında kendi içinde tutarlı da olmuş, takip edenler takip etme ihtiyacı duymadan ediyor 🙂

   Arkadaşın yazdığı tarzda yorumlar da artık güldürüyor. O yüzden ben de dalga geçme amaçlı ekliyorum bu tarz şeyleri. Yıllar boyunca alıştık artık 🙂

   Dönme kısmına gelirsek. Oturup yamalar ve güncellemer dışında bir yazımı bitirip yayına alırsam o zaman dönmüş sayarım kendimi 🙂

   Tanshaydar 7 Nisan '22 tarihinde |
 2. Hocam epic games te bu oyunu aldım hangi yamayı indireyim 2020 de olan konuyumu yoksa 2022 güncel olanımı

  Efecan 16 Nisan '22 tarihinde | Cevapla
  • İndirme bağlantısını sadece orijinal yazıma koydum, başka bir yazımda Amnesia Rebirth Türkçe Yama bağlantısını koymadım, dolayısıyla indirebileceğiniz tek yer var zaten. Onu da geçenlerde güncelledim, bu güncelleme yazısını o yüzden yazdım, yazımın içerisinde de orijinal yazıma bağlantı koydum, yamayı indirmek isteyenleri orijinal yazıma yönlendiriyorum.

   Epic Games ile ilgili olarak, yamayı masaüstüne kurup, dosyaları oyunun olduğu klasöre atmanız yeterli olacaktır.

   Tanshaydar 16 Nisan '22 tarihinde |
 3. Selamlar hocam gamepass uyumlu değil sanırım yama manuel ve otomatik kurmama rağmen çalışmadı güncelleme yapacakmısiniz gamepass için.

  Tolga 30 Aralık '22 tarihinde | Cevapla
  • GamePass sürümü farklı bir sürüm değil. Epic’teki, Steam’deki neyse, oradaki de o. Eğer kurulum yapamadıysanız, yazımdaki adımları takip edip deneyip. Doğru klasör ve dosyaları üzerine yazdığınıza emin olun.

   Tanshaydar 2 Ocak '23 tarihinde |

Söz uçar yazı kalır