Tanshaydar'ın Mekânı
Başka bir şey yok
Kategori: Neon Town, Oyun Geliştirme

Bir Projenin Enteresan Geri Dönüşü

Bu yazıyı yazıp yazmamak arasında çok çelişkiye düştüm; lâkin önceki yazının beklenmedik bir şekilde ilgi çekmesi (çok egoistim kendi istatistiklerime bakıyorum) üzerine güncellemem gerekir diye düşündüm.

Sözleşme sonlandırılmasının üzerine, ertesi gün iş yerine gittiğimde hem iş hem ekip arkadaşım olan kişilerle konuştuktan sonra “E artık Paralycid’e güzel bir dönüş yap” tepkisiyle, o akşam o dönüşü yapmaya karar verdik. Geldik, yedik; güncellenecek, yapılacak, düzeltilecek bir sürü şeyi düzelttik (daha doğrusu ben değil de KGD).

Gecenin ilerleyen saatlerine doğru birkaç aylık planı gözden geçirir, gamescom muhabbeti çevirirken bir e-posta daha geldi.

Önceki yazıda belirttiğim gibi, benim muhattap olduğum kişi ve projenin en başında (finansman) olan kişi farklı kişiler ve ben finansman ile sadece bir kere görüştüm. Açık söyleyeyim, finansman olan kişilerle pek de muhattap olma gibi bir isteğim olmuyor.
24 saatlik bir ikna sürecinin ardından, proje başındaki adam projenin devamı için onay vermiş, dolayısıyla tutup başka bir programcı aramak yerine projeyi bu noktaya getiren kişinin devam etmesinin de daha uygun olduğu tartışılmamış bile.

Haliyle önceki yazıda belirttiğim, benim işi yapamamış olmam gibi bir ihtimal, söz konusu olmaktan çıktı. Sanırım bu noktadan sonra iki farklı oyun üzerinden güncelleme yayınlayacağım.

Ha, bağımsız bir stüdyonun, dünyanın farklı yerlerine dağılmış bir ekibin bile başında bir finansör böyle bir olay çıkarabiliyorken, daha büyük ve kurumsal firmalarda işlerin nasıl gittiğini siz tahmin edin artık.

4 şey demişler
 1. E-postanin gamescon konusmasi sirasinda degil, storyboard cikarirken geldiginin kaydini dusmek isterim 🙂

  Bu arada bu proje sahibinin 10000$’i olan siradan bir Joe oldugunu dusunenler el kaldirsin:

  o/

  aec 6 Mayıs '15 tarihinde | Cevapla
  • Bütün akşamı genelleyince akılda kalan aktarılması en ilginç detay gamescom oluyor haliyle 😀

   10 bini olan Joe, 20 bini olup da MOBA yaptırmak isteyen George’tan daha verimli iş çıkarabiliyor diye düşünüyorum lâkin ki.

   En azından altında akıllı bir çalışanı var.

   Tanshaydar 7 Mayıs '15 tarihinde |
 2. Unlimited Blade Works hakkında da yazmayı düşünüyor musun?Düşüncelerini merak ediyorum da.

  ZazaTakırdayan38 17 Mayıs '15 tarihinde | Cevapla
  • Sezon animesini kastediyorsanız izlemedim. Filmini kastediyorsanız zaten yazdım.

   Tanshaydar 18 Mayıs '15 tarihinde |

Söz uçar yazı kalır