Tanshaydar'ın Mekânı
Başka bir şey yok
Kategori: Beyazperde

Diary of the Dead 2 Geliyor!

Diary of the Dead 2İlkinin bende uyandırdığı duygulardan dolayı filmin beğendiklerim arasında yer alması üzerine ikincisinin de çekilecek olması beni ciddi manada sevindirdi. Bildiğimiz kan ve et teması üzerine kurulu zombi filmlerinden değil bu. Özellikle de ilk filmin çoğunun FPS (First Person Sight – Birincil Şahıs Görüşü) tarzında çekilmiş olması, George A. Romero‘nun sıradışı tarzının göstergesi olmakla birlikte, bence gayet başarılı.

Konuya yabancı arkadaşlara biraz bahsedeyim. Zombiler üzerine amatör bir korku filmi çektiğiniz sırada, onların aslında gerçek olduğunu öğrenirseniz ne yaparsınız? Hem de sadece birkaç üniversite öğrencisiyseniz? Hayatta kalmak o kadar kolay değil, hem de her ölenin zombi olarak kalkmaya başladığı, tüm dünyanın hızla bir değişime girdiğini öğrendiğiniz ve etrafınızdaki canlı insan sayısının azaldığı bir dünyada hiç değil. Filmin sonu da ilginç bitiyordu.

Veee, açıklandığına göre ikinci film, tam da ilk filmin bittiği yerden devam edecekmiş! Bu Eylül’de çekimlerine başlanacak film, sıradan kişilerin hayatta kalmayı başararak huzurlu bir yer arayışı içinde yollarına devam etmelerini konu alacak. Zombi olmayan bir adaya gideceklermiş sanırım, yani ben öyle anladım. Ve galiba bu zombi olmayan adada zombilerin kol gezdiğini görüp, daha da kötüsü onların bir uygarlık kurduğuna şahit olacaklarmış. Hadi bakalım hayırlısı 🙂

Söz uçar yazı kalır