Tanshaydar'ın Mekânı

Blog İstatistikleri

  • 332.332 tıklama
Başka bir şey yok
Kategori: Silent Hill, Türkçe Yama

Silent Hill 2: The Official Novel Çevirisi 2. Bölüm

Silent Hill 2 RomanıÇevirisine başlamış olduğum Silent Hill 2 kitabının ikinci bölümü de bitmiş ve Giriş, İlk bölüm ve İkinci bölüm’ün sonuna kadar olan kısım tekrar elden geçirilip yazım hataları, düşük cümleler gibi okumayı zorlaştırıcı etmenler düzeltilmiştir.

Beklediğimden daha yavaş gidiyor; ama motivasyon kırıcı etmenlerin en başında Silent Hill sevdalısı olduğunu iddia eden bazı kişilerin yalancı olduklarını görmek geliyor. Anlaşılan ben yine Silent Hill Türkiye dönemlerimdeki gibi tanıdığım, güvendiğim üç beş kişi ile başbaşayım. Onların da hepsi İngilizce biliyor zaten ya… neyse.

Şu anda Giriş: Kız, Bölüm 1: Kasabanın Çağrısı ve Bölüm 2: Birisi Dairede Gizleniyor tamamen çevrilmiş durumda. Boş zamanlarımda çeviriye devam ederek sayfayı güncelleyeceğim ve yeni blog girdileri ile bildireceğim. İsterseniz bitene kadar bekleyin, isterseniz şimdiden okumaya başlayın. Çevirinin 3’te 1’inden fazlası bitmiş durumda.

Silent Hill 2: The Official Novel Çevirisi

biri bir şey demiş
  1. Öncelikle başta bu proje olmak üzere, sitede bizimle paylaştığınız her emeğiniz için size teşekkür ederim. Devam edeceğinizi belirtmişsiniz, fakat bunu 2013’de paylaşmışsınız ve o yıldan bu yana uzun zaman geçti. Projeye hâlâ devam ediyor musunuz? Proje bittikten sonra sayfaları yazıcıdan çıkartıp kitap şeklinde okumak istiyorum.
    Umarım bunca emeğiniz karşılığını alır, ve insanlar buraya güzel yorumlarını bırakırlar. Bizim yapabileceğimiz ancak bu kadar, çünkü siz bu işi para için değil, gönül işi olarak yapıyorsunuz.

    Kent Goldenberg 18 Haziran '20 tarihinde | Cevapla

Söz uçar yazı kalır