Tanshaydar'ın Mekânı
Başka bir şey yok
Kategori: Anime

Fate/Zero Episode 3 İzlenimlerim

Anlaşılan ilk bölümün 47 dakika olmasına fazla aldanmışım. Visual Novel’a alışmaya başlayan birisi olarak aşırı kısa geliyor bu bölümler artık. Kotomine Kirei ile Emiya Kiritsugu karakterlerinin derinliklerine inemeden zaten sonunu bildiğimiz (Fate/Stay Night) bir savaşı izlemek zorunda kalabiliriz. Ha, buna şikâyetim yok, çünkü yepyeni servant’lar geldi ve bir önceki yazımda belirttiğim Caster karakteri ilgimi fazlasıyla çekti. Dolayısıyla savaşlar üzerinden servant’ların karakterlerini, geçmişlerini ve motivlerini öğrenebileceğiz. Şimdilik sadece Kotomine Kirei’nin babası Kotomine Risei ile planladıklarının tahmin ettiğimizden daha fazla olduğu, Hassan Sabbah ile birlikte tüm Alamut kalesinin geldiği (visual novel’da yoktu böyle bir şey?) ve Emiya Kiritsugu’nun Irisviel’le daha da karmaşık bir ilişkisinin olduğunu farkettik. Halbuki junmisugi84 ile Kiritsugu ve Irisviel üzerinden baya laf çevirmiştik…

Bu haftaki bölüm için fazla bir şey söyleyemeyeceğim. 25 bölüm olacak bir anime serisi için henüz temel hazırlanıyor ve karakterlerin derinlikleriyle motivlerinin ne derece işleneceği konusunda karmaşık fikirlere sahibim. Tahmin ettiğim kadarıyla ufotable izleyicilerin tepkilerini ölçmeye çalışıyor ki, diğer bölümleri ona göre yönlendirebilsin. Yanlış yapıyor.

Bir başka değinmek istediğim konu ise, animelegance.com‘da çevirmenlik yapan no_akbas nick’li bir hanımefendi sayesinde farkettiğim Fate/Zero’nun Türkçe altyazılı bölümleri. İşin en güzel kısmı, HD olarak da sunulması. Benim gibi 720p ve üstünün tadına bir kez vardıktan sonra geri dönmek istemeyenlerdenseniz, ilaç gibi gelecektir. Ayrıca çeviri kalitesi de güzel.

Bir Pazar sabahını kahvaltı eşliğinde Fate/Zero izleyerek geçirmek güzel oldu; ama artık Kotomine Kire’nin gözlerinin içine bakmak istiyoruz.

biri bir şey demiş
  1. Ne kadar güzel takipçilerimizden birinin yazısına rastlamak 🙂 Beğendiğinize çok sevindim. Eminim bunu gören her arkadaşım da sevinecektir. Anime kültürünü yayma hususunda siz ve sizin gibi insanların desteği bizi çok mutlu etmektedir. Nice Pazar sabahı kahvaltılarınıza eşlik edecek animelerde görüşmek üzere 🙂
    C.z (Cem YILMAZ)

    Cem Yılmaz 16 Ekim '11 tarihinde | Cevapla

Söz uçar yazı kalır