Tanshaydar'ın Mekânı
Başka bir şey yok
Kategori: Anime

Fate/Zero’nun Gerçek Sonu

Fate/Zero biteli çok oldu, son bölüm için yazı yazmayı reddettim, yazılarım sırasında tanıştığım insanlar ile iletişimimi sürdürmeye çalıştım; ama sadece iki kişi ile sürdürebildim.
Bu konuda konuşmayı, yorum yapmayı çoğu zamna çoğu yerde reddettim. Çünkü insanlar asla Novel’ları okumayacaklardı, insanlar sadece karizmaya göre karar verecekti, insanlar derinliğe bakmayacaktı, insanlar görünenin ardındaki gerçeği aramayacaktı…
Çok da umrumdaydı sanki…

Anime hakkında söylenecek o kadar çok güzel şeyim var ki, kötü şeyleri söylemeye dilim varmıyor bir türlü… Ama Allah aşkına! Angra Mainyu’yu Visual Novel (Görsel Roman) okumayan insanlara biraz olsun açıklayamaz mıydınız? Fate/Stay Night ve Unlimited Blade Works animelerini izleyen insanlar Angra Mainyu söz öbeğini sadece bir kere Fate/Stay Night sonunda duydular ve ne olduğu hakkında zerre kadar fikirleri yok. Fate evreni ile ilgilenen arkadaşlara söylüyorum, Visual Novel’ın üçüncü senaryosu olan Heaven’s Feel’i okumadıysanız hiçbir şey bilmiyorsunuz demektir.

Bu yüzden Fate/Zero İzlenimlerim yazılarının devamı olarak beni takip edenlere bir güzellik yapıp durumları biraz açık hale getirmeye çalışacağım.

Öncelikle, Angra Mainyu, 3. Kutsal Kâse savaşında Kutsal Kâse’yi corrupt (bozulmuş, yozlaşmış) varlığın (birçok mitolojide tanrı olarak geçer) ismidir. Kıssadan hisse kesmek gerekirse, o çok sevdiğiniz, bayıldığınız Einzbern’ler var ya? İşte onlar 3. savaşta hile yapmaya çalıştılar, ama beceremeyip her şeyin içine sıçtılar. 4. ve 5. savaş da bu rezaletten nasibini aldı. Kotomine Kirei gibi bir adam olmasaydı piyasada dünyanın sonu çoktan gelmişti. Her neyse…

Animenin son bölümde ele almadığı bir başka şey ise, Matou Zouken’in savaş sonunda çıkan yangından sonraki küllerin arasında kalan Kutsal Kâse’nin kırık parçalarından birkaç tanesini alarak Sakura’ya yerleştirmesiydi. Heaven’s Feel okumayanlar yine bilmeyeceklerdir tabi Dark Sakura’yı. Saber Alter fanı olup da ne olduğunu bilmeyen zıpçıktılara duyrulur. Angra Mainyu’ya bedensel formunu veren Sakura olmuştur diyebiliriz o açıdan. Heaven’s Feel okuyup da anlamayan kişiler için açıklayayım diyeceğim; ama Heaven’s Feel okuyan kaç kişiyiz ki şunun şurasında?

Belirtmek istediğim şey şu ki, Saber’ın sonu hikâyeyi doğrudan Fate/Stay Night’a; Kiritsugu’nun sonu hikâyeyi doğrudan Unlimited Blade Works’e; asıl Fate/Zero’nun sonu ise hikâyeyi doğrudan Heaven’s Feel’e bağlıyor. Dolayısıyla Saber Alter gibi karakterlerin doğuşu doğrudan Fate/Zero’nun sonuna bağlı.

Kotomine Kirei karakter Fate/Zero’da olduğu gibi Heaven’s Feel’de de çok büyük rol oynuyor; ama bu defa 10 yılın ardından daha olgun, daha güçlü, daha zeki bir karakter olarak karşımıza çıkıyor ve aradığı cevaplara daha yakın olduğu için çok daha şaşırtıcı ve yıkıcı konuşmalar yapabilir. Eh, ne de olsa anime dünyasındaki favori karakterim.

Fate/Zero’da Zouken karakterine yeterince yer verilmediği için, Einzbern’lerin aslında ne kadar kötü ve şerefsiz olduklarından pek de bahsedilmediği için asıl düşman Kirei imiş gibi gösterildi. Halbuki animenin sonuna Zouken’in planlarından bahedilen kısım eklenseydi, sırf anime izleyip Fate bildiğini zanneden arkadaşlar Fate/Stay Night görsel romanının senaryolarında asıl düşmanın Zouken olduğunu anlayacaklardı. Sakura’yı mahveden, Kariya’yı ölüme sürükleyen, Holy Grail savaşlarının daha ilk oluşturulduğu zamandan beri ortalıkta işleri birbirine katan kişi olduğunu bilmiyorsunuz tabi.

Neyse, bunları da ben anlatmayayım.

20 şey demişler
 1. Visual Novel larını okumayı çok istiyorum acaba bana link atabilir misin.Biraz baktım ama bulamadım.Türkçe si va mı bilmiyorum ama varsa iyi olur.Yoksa sorun değil ingilizcemde iyidir.Şimdiden teşekkürler yazını çok beğendim.Hepsinin okumadım spoiler olmasın diye dark sakura layı falan gördükten sonra bıraktım okumayı.Tekrar söyliyim visual novelleri atarsan çok mutlu olurum

  Deniz 14 Şubat '14 tarihinde | Cevapla
 2. saolasın.Şimdi bunları indiriorum.Son bişey daha soriyim önce stay night ı okumalıyım değil mi?

  Deniz 16 Şubat '14 tarihinde | Cevapla
  • Size kalmış bir şey. Fate/Stay Night önce yayınlandı ve içinde 3 farklı senaryo var; ama 5. savaşı konu oluyor. Fate/Zero sonra yayınlandı ve tek senaryo; ama 4. savaşı konu oluyor.
   Ben önce Stay Night’ı sonra Zero’yu okudum. Bir şey kaybettiğime inanmıyorum. Tersi bir sırada bir şey kazanılır mı bilemiyorum.

   Tanshaydar 16 Şubat '14 tarihinde |
 3. Tekrar saol yardımların için.

  Deniz 16 Şubat '14 tarihinde | Cevapla
 4. Fate benim ilgimi çekiyor. Fakat sadece animelerini izledim. Fate’in bir oyununda Saber Alter ve Dark Sakura gibi karakterler bulunuyordu.
  Bende merak edip onları ne kadar araştırsamda olayların hiç düşünmediğim gibi olmuş olmasını farkettim. Bu yüzden okumaya başlayacağım. Ama animesini izlemiş biri olarak nelerini hangi sırayla okumam gerektiğini söyler misiniz ?

  Anonim 20 Nisan '14 tarihinde | Cevapla
 5. + Eklemeyi unuttuğum bir soru daha
  Yeni çıkacak olan Fate Stay Night serisi hikaye daha farklı olacakmış diye duydum. Acaba bu hikaye bu gibi şeyleri içinde bulunduracak mı böyle bir bilgi var mı ?

  Anonim 20 Nisan '14 tarihinde | Cevapla
 6. Benim anlamadığım şey gerçek son derken ne demek istiyosunuz ?
  VNler hikayenin farklı senaryoları değil mi ? Heaven’s Feel de bir başka senaryo değil mi ? Gerçek son ile alakası nedir ?

  Berker 20 Nisan '14 tarihinde | Cevapla
  • Neyi hangi sırayla okuyacağınız size kalmış. Yukarıda yorumlarda sıralamayı söyledim zaten.

   Animeler, novel’ların çok küçük bir kısmını ekrana taşıyabilir. Okuması saatler, hatta günler süren bir hikâyeyi, 20’şer dakkalık bölümler halinde tamamen aktarmak mümkün olabilir diyorsanız o ayrı tabi.

   Farklı senaryolar bir bütünü oluşturur. Okuduğunuz zaman daha iyi anlarsınız. Okuduğunu iddia edenlerin okumadığını da anlarsınız.

   Tanshaydar 20 Nisan '14 tarihinde |
 7. Tamam sağolun bende internetten bulup indirip başlamıştım. Animeye göre daha uzun ama benim için detay ve derinlik önemli.

  Berker 20 Nisan '14 tarihinde | Cevapla
  • Detay ve derinlik arıyorsanız kesinlikle aradığınızı bulacaksınız. Şimdiden iyi eğlenceler 🙂

   Tanshaydar 21 Nisan '14 tarihinde |
 8. Merhabalar ben bu visual novel işine başlamak istiyorum, ama gerçekten bu konuda çok acemiyim. Fate/Stay Night’ın animesini izlemiştim ve şu anda sizin sayenizde ilk defa deneyeceğim bu tarz bir şekilde okumayı. Başka tavsiyeleriniz de olur mu acaba? Ayrıca bunları çeviresim ve arkadaşlarıma da okutasım olabilir beğenirsem, yasal mıdır? Teşekkür ederim

  Azoth 22 Ocak '15 tarihinde | Cevapla
  • Visual Novel dünyası otakulardan veya sözde anime fanlarından ötede farklı bir dünyadır. Girmek isteyip de eli boş dönen veya aradığını bulamayan görmedim (ama şu yalan dünyada ne gördüm ki şimdiye kadar?).

   Benim yeryüzündeki en favori hikâyem Saya no Uta‘dır. Ama beğenmeyen yakın arkadaşım oldu, o yüzden şu iyidir bu güzeldir diyemem. Yine de okuduklarım arasında en beğendiklerim Higurashi, Umineko, Saya no Uta ve Fate’in Heaven’s Feel senaryosudur.

   Tanshaydar 22 Ocak '15 tarihinde |
 9. ya akalımda birsürü soru işareti var 2-3 tanesini cevaplayabilir misiniz lütfen >_>

  Gerçekler Avcısı 6 Şubat '15 tarihinde | Cevapla
 10. Öncelikle çok güzel yazmışsınız bu siteyi bulduğum için mutluyum elinize sağlık. Fakat ben sanırım (kendi iradem dışında gerçekleşerek) Fate serisine çok yanlış başladım. Bu yüzden içim resmen asla dolmayan ve sürekli artan bir duygu havuzuna döndü yani biraz uzun olacak olan hislerimi dökmek istiyorum. Tabi bundan önce de okuyan olursa eğer Fate ile ilgili bilip bilmediğim ne varsa ilgili Spoilerlar olacaktır söylemeden başlamayayım. Geçen yıl bu zamanlarda Fate serisine ben de çoğu kişi gibi animeyle başladım ve rastgele tüm animeleri izlediğimden bir arkadaşım bana Fate Zero’yu önermişti. Süper bir anime olduğunu farkettim ve izledim. Her şey çok güzeldi karizmatik ve havalı kahraman ruhlar Kiritsugu ve hayattaki gayesi kahraman ruhlar arasında yapılan felsefi çatışmalar anime her şeyiyle mükemmeldi olay akışından sıkıldığımızda Flashback veriyordu ve anime resmen izleyiciyi izliyorcasına tam vaktinde her şeyi yerli yerine koyabiliyordu. Olaylar gelişti final geldi çattı. Bir süre sonra zaten ee bu şimdi Kirei’yi yense sonra gidip kaseden bir şey dileyecek mutlu sonla mı bitecek gibi bir soru soruyordum kendime finalde ne olacagını kestiremeyerek ki birden bire beynimi yakan olay gerçekleşti Kiritsugu Ilya ve İris’i reddetti kaseyi yoketti Saber’ın da geçmişine üzüldügümden de son sahnesinde o yapma diye bağırışı aklıma kazındı. Bu kadar baglandıgım anime bittiğinde böyle bir duygu karmaşası bıraktı içimde. Geçen sene lise son sınıftaydım ve sınava hazırlanıyordum. Fakat Fate tamamen aklımı evrenine almıştı. Bir süre Zero’yu konuştuktan sonra devam serilerinin olduğunu farkettim en azından devam serisi sanıp fate stay night’a başlamıştım (amacım ubw ye başlamaktı fakat yanlışlıkla 2006 animesine başladım) Kiritsugu’nun son sahnede bulduğu çocuk büyümüş, hayat devam ediyordu (ki ben o sırada az önce savaşıyorlardı kazanan belli olacaktı birden Kiritsugu bu çocugu evlat edindi ne oluyor diye zaman mekanda kaybolan beynimi toparlamaya çalışıyordum) derken Kiritsugu yaşlandı mı acaba evde mi falan diye beklerken Fujinee ya da İssei gibi tanınmayan bir dolu karakter çıktı karşıma o kadar yabancıydımki ben daha anlaşılır ve açık bir devam hikayesi bekliyordum olayı Star Wars üçlemesindeki gibi sanmıştım. Tanıdığım sadece iki karakter vardı Sakura ve Rin. Bunlarda hayatlarına devam ediyordu bu sefer ee Kariya’nın o kadar kendisini heba etmesi , Sakura’nın korkunç çocuklugu bunlar nerede diyordum. Bu seri de bitti Saber ve Shirou’nun ilişkisini gördüm ve ne izledim diye kendime sordum. Ardından en kısa zamanda UBW’ye geçtim çünkü fate serisine doymuyor her seferinde daha da acıkıyordum. Bu seri biraz daha iyiydi ama benim aradığım aksiyon ve görsellikten öteydi ki azıcık seride Kiritsugu lafı geçti mi hemen gözlerim fırlıyordu. Shirou ve Rin’in ilişkisi daha iyi gelmişti bana ama bu seferde Shirou ve Archer’ın olayları ve zaman konularına girmesi beynimi yakmıştı ve Shirou’nun yapısına Rin’le ilişkilerinin net olmamasına kanser olmuş gene daha aç ayrılmıştım. Bu sırada tabiki yaz tatiline falan girdik Fate araştırırken Heaven’s Feel in çıkacağını öğrendim o zaman çıkmıştı tabii. Ben de iyice sürekli aynı yerden başlayıp farklı dallara ayrılan ve Zero hiç olmamış gibi devam eden kafamdaki soruları asla yanıtlamayan rotalardan bezmiş ve kafayı yemiştim Heaven’s Feel’in Zero’ya en bağlı olan seri olacağını öğrenmemle hemen izledim filmini. Film mükemmeldi Sakura tabi çoğu izleyenin algıladıgı gibi bana göre de yan karakterdi çünkü algılarım çok yanlış gerçekleşmiş ve evrene olan temelim bozuk atılmıştı. Sakuraya alışma çabam dışında her şey iyiydi fakat hiçbir şey anlamamışken ve kafam karışmışken bu film birkaç soruma yanıt olurken Fate sen neymişsin bu başka bir atmosfer dedim. Bu bozulmuş varlığı görmek de ek olarak kafamı karıştırmıştı çünkü benim bildiğim fate evreni büyücü aileleri kasenin iyi sanılıp kötü olması ve kahramanlardan ibaretti daha eski sorularım yanıtlanmamışken yeni yeni şeyler çıkarıyorlar falan diye sinirleniyordum (bilmiyorum ki her şeyi yanlış öğrenmişim aslında bir şey bilmiyormuşum) Filmi izledim sonrasında gene araştırmalara koyuldum. Kısacası animelere başlama şeklim yanlışmış ve ingilizce araştırmak da dilim kendi çapımda iyi olsa da zor geliyordu. Ülkemizde de bu kitlenin küçük olması olan kitlenin de animeleri izleyip kalması araştırdığımda doğru dürüst bir şey bulamamam bitirdi beni ve kısır döngüye soktu. Bunları tabi youtube ve googledan araştırarak VN ın varlığını öğrendikten sonra anladım. Araştırdım birkaç şey öğrendim evrenin ne kadar büyük olduğunu anladım. Görsel romanları okumak istiyorum 3 rotayı da anlamak ve tüm parçaları birleştirmek fakat bulamıyorum bugünde ilk rotayı buldum indirdim ingilizce okumak sorun değil ama kaydetme seçeneği yoktu. Çok uzun olduğu düşünülürse yazın okusam bile kaydetmeden olmazdı (ki yazın okuyabilirim çünkü sınava tekrar hazırlanıyorum.) Heavens Feel’inde ağır sahnelere sahip olmasından anime olarak çıkmadığı söyleniyor siz ne düşünüyorsunuz ? Bu kadar konuyu 3 filmde anlatabilecekler mi ? Bunu soruyorum çünkü hem son rota olması serinin bitecek olması ve bu kadar konuyu 3 filmde bitirmeleri , tatmin olmadan seriden ayrılacagım düşüncesi beni geriyor. Gerçekten bu harika seri beni içine aldı. Visual Novel’ı biraz izledim fakat parça parça yeni olaylar öğrenmek durumu sadece daha da kötü hale getirdi. Bir şekilde tek tek bulacağım ve sabrederek serileri yazın okuyacagım. Umarım bir yorumda da dediğiniz gibi romanlara girip aradığım şeyleri bulan kişilerden olurum. Çok uzun oldu okuduysanız teşekkür ederim okumadıysanız da zaten böyle bir ortam kurup duygularımı dökmeme vesile olduğunuz için ayriyetten minnettarım.

  Can 6 Ocak '19 tarihinde | Cevapla
  • > ve evrene olan temelim bozuk atılmıştı.

   Yani… Kiritsugu fanboyluğundan belli bu.

   Her neyse. Bu kadar çetrefilli bir yolculuk sonucunda Visual Novel’ları bulmuş olmak harika olmuş. Tebrik ederim, yeni bir evrene hoş geldiniz. Ayrıca Visual Novel’da kaydetmek mümkün, ben kaydede kaydede oynadım/okudum. Versiyonu filan bir kontrol et istersen. Stay Night, Unlimited Blade Works, ve Heaven’s Feel üç ayrı yol olmakla beraber, birbirlerini tamamlıyorlar. Paralel evrenler gibi düşünebilirsin, birinde öğrenemediğini diğerinde öğreniyorsun, biraz da olayların ilerleyişi ve bakış açısı farklı.

   Film ve anime uyarlamalarına gelince… Fate Zero ulaşılabilecek en üst noktaydı zannedersem. Fate evreni için daha iyi bir anime yapılması mümkün değil, ama açıkçası ben bıktım artık. İstemiyorum. Saber fanboylarından, Kiritsugu <3 <3 diye gezen genç kızlardan filan sıkıldım. O yüzden Heaven’s Feel filmlerini izlemeyeceğim, ki ilk çıkanı da zaten izlemedim. Keşke çıkmasaydı da Heaven’s Feel sadece Visual Novel olarak kalsaydı, emek verip, vakit harcayıp, hakikaten değerli görüp okuyan bilenler olarak kalsaydık. Şimdi filmi izleyen her ipini koparan ergen Heaven’s Feel’i biliyorum diye gezecek ortalıkta.

   Tabii sözüm meclisten dışarı; ama Fate’in İlya Prism gibi ucubelere doğum verdiğini gördükçe iğrendim açıkçası. Bu yazıyı 2012 yılında yazmışım, o zamandan beri de Fate evreni üzerine pek bir şey yazmıyor olmamın bir sebebi olmalı.

   Tanshaydar 9 Ocak '19 tarihinde |
  • Animeleri izleme şeklimden ötürü bir Kiritsugu fanboyluğu yolunda ilerlemiş olabilirim. Fakat sonunda baya araştırıp öğrendim ve yazın Visual Novel’ın geniş dünyasına adım atmayı planlıyorum. İnternet ve redditten uzun süre çıkmadan rotalara geçişler,hangi versiyonun önemli olduğu (sanırım 6GB lık orjinal oyunu indirip üzerine ekstra sağlayan Realta Nua yamasını ekleyeğim) üzerinde çözümler aradım. Tabii araştırdıkça animede de olsa Kirei’nin Kriitsugu hakkında yaptıgı, eskiden palavra dediğim, kötü tanıtmalarına hak verdim. Yazın Novel’dan sonra animeleri de tekrar doğru sırada izleyip yeni bir perspektif kazanmak istiyorum. Son bahsettiğiniz o iki gram bilgi edinip biliyorum biliyorum diye gezinen meşhur kitle hakkında tamamen size katılıyorum. Sizin yanınızda bu konu hakkında konumum gereği fazla konuşma hakkım olmasa da en azından serilerde karakter shiplemek yerine bir anlam aradım ve şimdi de perspektifimi değiştirmeye uğraşacağım. Son olarak Fate Zero gerçekten zirveydi ve bırakın onun gibi kalitede yapımlarla seriyi anime dünyasında devam ettirmeyi azıcık layık olacak şekilde bile bir kalite yakalayamamaları üzücü.

   Can O 9 Ocak '19 tarihinde |
  • Bu arada VN’den bahsetmişken dediğim gibi sıkıntısız çalışırsa youtube’ta ve redditte (redditte indirme linki yoktu) Novel’ı indirme yolu buldum ve 3 rotayı içeren asıl oyunu yükleyip üzerine Realta Nua yaması yapacağım. Tabii bunu araştırırken her şeyi öğrenmek istediğimden tam deneyim için hangi versiyon ne içeriyor nerede ne yapmalıyım oyun nasıl oynanmalı gibi yazılarda okudum dediginiz gibi sanırım seçimlerde kaydederek gitmem gerekiyor. Bu arada size sormak istediğim şey örneğin ilk rota bittiğinde ikinci rotaya nasıl geçeceğim. Bazı yerler ilk rota bittikten sonra diğerlerini ayrı ayrı başlatabilirsin derken bazıları UBW için oyunun ilk 3 gününde yapılan seçimler yani Saber’ı durdurmayı seçmekle başladığını HF için de Sakura’ya yönelik seçimler yapmak gerektigini falan söylemişler ve bunlar versiyondan versiyona değişiyormuş ingilizce olunca da bir yere kadar anlam kurabildim bu konuda bilginiz varsa yardımcı olabilir misiniz?

   Can O 9 Ocak '19 tarihinde |
  • Realta Nua yaması kesinlikle çok önemli. İyi bir araştırma yapmışsın, o konuda tebrik ederim.

   > Tabii araştırdıkça animede de olsa Kirei’nin Kriitsugu hakkında yaptıgı, eskiden palavra dediğim, kötü tanıtmalarına hak verdim.

   Ankara’ya yolun düşerse haber ver, isteğine göre bir kahve veya bir bira ısmarlayacağım.

   Visual Novel kısmına gelince. Ne yaparsan yap ilk oynayacağın senaryo Stay Night olacaktır. Onu bitirmeden Unlimited Blade Works’ü açamazsın.

   Onu bitirp novel’ı tekrar açtığında Unlimited Blade Works’ü takip edebiliyorsun. UBW’yi de bitirince artık Heaven’s Feel açılıyor. Bu da, Heaven’s Feel’in aslında ne kadar önemli ve özel olduğunu gösteren ayrıntılardan biri.

   Bence seçimler konusuna çok takılma ve kendini en rahat hissettiğin seçimlerden devam et. Diğer yolların nereye gittiğini ve ne şekilde sonuçlara sebebiyet verdiğini de görmek güzel oluyor. Realta Nua hatırladığım kadarıyla ilk oynayışta da senaryo seçimi yapmayı sağlıyordu, ama tam emin değilim. Dediğim gibi, kopalı çok oldu. Her halükârda Stay Night’la başlamak iyidir.

   Fate Zero için de, önerim Light Novel’ı okumak olacaktır, zira anime ne kadar başarılı olsa da atladığı çok ayrıntı var. Hele hele Kiritsugu’nun tanrı kompleksi üzerine çok uzun tanımlamalar var… Neyse.

   Bu arada, önceki yorumda biraz agresif gelmiş olabilir; ama bu tamamen meclisten dışarı. Fate Zero’nun popülarite olarak tavan yaptığı dönemlerden sonra cidden Fate ekmeği çok yenildi, hem stüdyolar hem de otakular tarafından. O yüzden ben artık pek animeler üzerine yazmıyorum o toksik kitleden uzak durmak için.

   Tanshaydar 9 Ocak '19 tarihinde |
  • Dedikleriniz ve teklifiniz için teşekkür ederim yolum düştüğü gibi ya da Ankara’yı kazanırsam ilk işim sizinle iletişime geçmek olacak. Visual Novel hakkında da seçimlerde dediğiniz gibi yapmak isterim fakat internette yazılan ölebiliyor, kötü sonlara gidebilirsiniz vesaire gibi yorumlar korkuttu beni bu yüzden Normal ve iyi sonları (sanırım Heaven’s Feel iki karakterin yakınlaşmasından öte olduğundan İyi son yokmuş direk Gerçek ve Normal son varmış ama) açarak bitirmek istedim fakat seçimler bariz şeylerse kendi içimden geleni yapmaktan daha zevk alırım. Açıkçası en çok merak edip birden atlamak istediğim Route Heaven’s Feel. Ardından dediğiniz gibi Light Novel’ı okuyacağım. Fate Zero’daki ideoloji çarpışmaları hoşuma gitmişti Light Novel bana daha iyi gelecektir. İlk rotayı bitirdikten sonra UBW’ye geçebileceğimi söylediniz peki bu kendiliğinden mi oluyor yoksa seçimler ile mi? (Yani eğer hatırlıyorsanız) çünkü okuduğum en mantıklı yorumlar şunlardı:

   Birisi UBW için ilk rotayı bitirdikten sonra tekrar oynamaya başladığımız zaman Saber Archer’a saldırdığı an onu durdurursak (Komut Büyüsünü demek istedim) UBW’ye bağlanacağını HF için de Sakura’nın üzerindeki morluk gibi bir şeyi görmemiz gerektiğini yazmış.

   Gerçi bu gereksiz bir soru olabilir ilk rotayı bitirdikten sonra nasıl işlediğini anlayacağımı düşünüyorum doğru yere çıkamasam da bol bol Save Slot dolduracağımdan sorun olmaz gibi. Yazın bir arkadaşım daha var onunla Skype yolu ile beraber başlamayı ve iç sesleri kendimiz seslendirmeyi düşünüyoruz.

   Son olarak ben bu konuyu 1.5 yıldır içimde kıvılcımı oluştu mu durup durup araştırırım o zamandan bu zamana da bir sürü ingilizce yazı okudum fakat hiçbirisi sizin yukarıda yazdığınız kadar bulmacayı tamamlamamıştır. Aydınlattınız beni. Üstüme alınmadım alınmam gereken yer varsa da eleştiriye açığımdır yani istediğinizi yazabilirsiniz ben o bahsettiğiniz kitleden ayrılmak isterim. İçimde madem bir işe giriyorum onu havada bırakmadan bitirmek, çözümleyip son sayfasını da kapatarak rafa kaldırmak gibi bir huy (daha çok takıntı )vardır. Bu da Fate evreniyle buluşunca büyük bir kargaşa çıktı ortaya fakat sayenizde yakında çözümleyeceğim teşekkürler tekrardan.

   Can O 9 Ocak '19 tarihinde |

Söz uçar yazı kalır