Tanshaydar'ın Mekânı
Başka bir şey yok
Kategori: Genel

İş Arama Motoru – CareerJet

2010, 2011 civarında bir sürü kariyer sitesinde part time iş aramış, ilanlara başvurmuş; ama elim boş dönmüştüm. 2011 sonunda zaten iyi bir iş bulup White Night’ı da çıkarmıştım. Şimdiyse zaten CIO olarak çalıştığım için iş aramıyorum.
Ama iş arayan arkadaşlarım oluyor.

Bu konuda çok fazla yabancı kaynak var; ama yerli olanların sistematiği firmalara özel çalışıyor. Bu kabul edilebilir; ama iş arayan kimselere de kolaylık sağlaması açısından pek seçenek yok. Her siteye uygun CV ve özgeçmiş hazırlamak, ilanları arayıp her ilanı teker teker okuyarak değerlendirmek gibi meselelere harcanacak vakit, uygun işi bulup ona başvurmaya hazırlanmak ile değişse güzel olmaz mı?

İşte bu noktada iş arama motorları devreye giriyor. Yabancı bazlı olup Türkiye şubesini de açmış olan CareerJet şu noktada işverenlerle iş arayanları daha uygun bir düzeyde buluşturuyor, ve iş arayan insanların aradıklarını bulması kolaylaşıyor. (İsterseniz kariyer sitelerine bir ‘Yazılım Mühendisi’ yazın bakalım 🙂 )

İşin ilginci, CareerJet, standart bir arama motoru gibi çalışıyor ve kariyer sitelerindeki ilanları indeksleyerek arama sonucu olarak karşınıza getiriyor. Birkaç tık ötenizde kalıyor böylece istediğiniz iş tanımı.

CareerJet Türkiye sitesine buradan erişebilirsiniz.

Söz uçar yazı kalır