Tanshaydar'ın Mekânı
Başka bir şey yok
Kategori: İnternet

keymachine.de Bir başka bot…

Silent Hill Türkiye forumlarına üye olan her kullanıcının ip adresini ve host adını kontrol eder, aynı ip’den kaydolan kullanıcıları izlemey alır, şüpheli gördüklerimi de silerim.

Hatta şu korsan olayından sonra foruma kaydolan Rus’ları ve aynı ip’den gelen onlarca üyeliği ip ve host adını banlayarak engellemiştim.

Şimdi ise ara ara keymachine.de host adlı bir yerden üyelik gelmeye başladı. ns.km10517.keymachine.de gibi host adlarından gelen üyeliklerin ip’leri farklı olduğundan ‘nedir ne değildir’ diyerek yaptığım google aramasında özellikle PHP sitelere saldırı amacında olan, sürekli açık arayan bir bot olduğunu öğrendim. Tabi bizim forumda güvenlik hat safhada olduğundan bir botun girmesi mümkün değil; ama resim doğrulamasının ne derece yetersiz kaldığını görmüş bulunmaktayım. Zaten vakti zamanıdna bir Rus hacker Google’ın spam korumasını kırmıştı, her neyse.

Demem o ki, bir php siteniz varsa hemen keymachine.de hostadını yasaklı listesine ekleyin. Ha bir şey olacağından değil de, eğlence olsun.

biri bir şey demiş
  1. I’m new to this blog. Apologize for asking this though, but to OP…
    Do you know if this can be true;

    Thanks 🙂

    Foffobshoonox 11 Nisan '09 tarihinde | Cevapla

Söz uçar yazı kalır