Tanshaydar'ın Mekânı
Başka bir şey yok
Kategori: White Night

Kitaptan Oyuna mı Oyundan Kitaba mı?

Ecnebilerin ‘epic facepalm’ dedikleri şeyi sık yaşamaktan keyif aldığımı asla söyleyemeyeceğim. O zamanlar benim için çok sevindirici olmuş olsa da, şimdi dönüp baktığımda OyunGezer’in Kasım 2011 sayısında yaptığı ‘epic fail’i unutamıyorum.

İnternette yeni bir Amnesia moduna rastladık, yapımcısı Türk çıktı!

Dedikleri mod 2011 yılı boyunca iki uluslararası ödül almış, sayısız eleştirmen tarafından da Editörün Seçimi etiketiyle tanıtılmıştı. Bunu söyleyen tek tük Türk oyuncuların şaşırmasını anlıyorum, zira ben kendim bile piyasa içini o kadar takip etmem; ama haberci olduğunu iddia eden insanların aslında birer blogger’dan fazlası olmaması farklı bir durum. O konuda zaten ancak belli başlı entelektüel oyuncuların bloglarına ve forumlara taşıdıkları kadarıyla bilinen #GamerGate ve Zoe Quinn meselesi yeterince deşiyor oyun haberciliği ve eleştirmenliğini. Bu piyasada Dünya ayrı dönüyor, Türkiye ayrı.

Aman buraya gelmesin, yoksa üç tane oyun eleştirmeni/habercisi kalır piyasada…

Epic Facepalm

Epic Facepalm

Her neyse. White Night çıktı, oynandı, popüler oldu, YouTube’ta yüzlerce videosu oldu, ödüllerini ve övgülerini aldı ve benim için arşivimdeki yerini aldı. Aradan yıllar geçti, ben yeni bir projeye başladım, White Night’ın hikâyesini kitaplaştırdım ve Beyaz Gece ismiyle kitabı çıktı ve ben resmî olarak da yazar oldum. Sonra bugün, dedim ki bir bakayım yeni bir şeyler var mı diye ve bununla karşılaştım:

oofffoffff

“Türk yapımı roman” kısmı ayrı bir harika 😀

Kahkaha mı atsam ‘epic facepalm’ mı yapsam bilemiyorum…

biri bir şey demiş
  1. Siz bir Beyaz Geceyi okuyun, ben bugüne kadar ne okumuşum diyeceksiniz!

    Oğuz Tuncel 24 Eylül '14 tarihinde | Cevapla

Söz uçar yazı kalır