Tanshaydar'ın Mekânı
SOSYAL:
Kategori: Beyazperde

Max Payne, Bir Başka ‘Oyundan Beyaz Perdeye’ Filmi…

Oyundan Beyaz Perdeye çıkan filmler hakkında maalesef bir ön yargı oluştu bende. Özellikle Resident Evil ve Alone in the Dark gibi facialardan sonra hem de… Silent Hill gibi orta şeker uyarlamalar beni güven duymaya motive etse de, yine de Punisher gibi bir uyarlama daha izlemedikçe bu ön yargı kırılmaz bende.

Bugün sinemada izlediğim Max Payne, bu ön yargımı kırmaya yetmedi ne yazık ki… Neredeyse tamamen ilk oyunun senaryosu üzerine kurulu olan film, ufak değişiklikler ile farklı bir tat oluşturmaya çalışmış olsa da, tam anlamıyla olmuş dedirtemedi bana. Oyuncu iyiydi; ama ailesi ölmüş birinin yıkılmış psikolojisini tam yansıtamıyordu. Sanırım Mel Gibson gibi biri gerekiyordu o role, ya da en azından Thomas Jane gibi bir oyuncu oynamalıydı. Kaldı ki, Punisher filminde gayet iyi oynamıştı kendileri. Mel Gibson demişken, Komplo Teorisi gibi bir başyapıtı da tekrardan izleme isteği hasıl oldu şimdi 🙂

Film hakkında bilgi vermeyeceğim, sanırım eleştiri de yapmayacağım. Film kötü değil, ama mükemmel de diyemiyorum. 8/10 vererek sanırım biraz bonkör davrandım; ama oyundan filme uyarlama serisine rezalet olmayan, hatta iyi sayılan bir üye daha katıldı.

Max Payne oynarken zevk aldıysanız benim gibi, kaçırmayın derim 😉

2 comments
  1. Ben de izledim bu filmi, oyununu da çok severdim. Bence gayet güzel bir film olmuş

    Anonim on Kasım 8 | Cevapla
  2. Aslında oyundan beyaz perdeye pek iyi uyarlanamamış ama her oyun böyledir zaten bu yüzden pek eleştirmeyeceğim.2 kere izledim bu filmi şuana kadar,gayet memnun kaldım.Ama oyunda da mavi ilaç olsaydı oyuna farklı bir hava gelirdi.Düşünsenize bi yandan ilaç yüzünden kontrolü kaybetmemeye çalışıyorsunuz,diğer bir yandan da düşmenları öldürmeye çalışıyorsunuz.Bence öyle daha iyi olurdu ama 7/10 veriyorum ben.

    Tsubasa on Mayıs 31 | Cevapla

Söz uçar yazı kalır