Tanshaydar'ın Mekânı
Başka bir şey yok
Kategori: Yazılım

Opera 11 Eklenti Desteği ile Geliyor

Opera bugün itibariyle internetin geleceğinin tartlışıldığı Up North Web üzerinde Opera 11’in eklenti desteğiyle geleceğini doğruladı.

Diğer tarayıcıların eklentilerinin de kolaylıkla Opera’ya port edilebileceğini açıklayan yetkililerin Alfa sürümünde JavaScript eklentilerini yükledikleri belirtilmiş. İnanmayana kaynak.

Açıkçası bu durum benim pek hoşuma gitmedi. Bu durum default olarak gelen özelliklerin kısıtlanmasına ve eklenti yükledikçe kağnıdan beter hale gelmesine, daha da kötüsü, firefox’laşmasına sebep olacak. En basidinden, mouse gestures özelliğini default olarak getirmeyen tarayıcının eklenti desteği olsa ne olur?

Forumlara baktım da AdBlock Plus istemişler. Ya malsınız ya da hayatınızda hiç Opera kullanmamışsınız. Opera zaten içerik engelleme özelliği ile birlikte geliyor. İstenebilecek tek şey Flashgot ve NoScript gibi eklentiler olabilir. JDownloader kullanan bana o bile lazım değil.

Opera, yanlış yoldasın. Elit bir kullanıcı gurubun var. Pazar payı arttıracağım diye Firefox’laşmaya gerek yok.

biri bir şey demiş
  1. bencede gerek yokdu eklentilere.. ama olsa da farketmez.. isteyen kurar isteyen kurmaz.. şöyle gpu desteği ve daha yumuşak sade bir tema gelsin bana yeter

    cl0akw3rk 18 Ekim '10 tarihinde | Cevapla

Söz uçar yazı kalır