Tanshaydar'ın Mekânı
Başka bir şey yok
Kategori: Beyazperde

Son Hava Bükücü – The Last Airbender

Bluray’i çıkınca ben de izledim artık şu meşhur epic fail‘i. Şunu belirteyim, filmi baştan sona izledim, ve tek bir sahnede vuruldum!


Namaz kılan güney su kabilesi

Bir de hangi gerizekâlı bu projeyi M. Night Shyamalan’a verdi? Hintli diye Avatar olayından çakar filan mı sandılar? Adam güney su kabilesine namaz kıldırmış, iki Amerikalı züppenin çizgi dizisinden ne anlayacak?

Ben inanıyorum ki bir sonraki Twilight filmini de Christopher Nolan’a verecekler…

6 şey demişler
 1. :d

  cloakw3rk 8 Kasım '10 tarihinde | Cevapla
 2. Açıkçası film ile ilgili “namaz kılma” söylemine katılmıyorum. Çizgi dizisini de izlemiştim. Filmini de şimdi izledim. Duruşları namaz kılmaya benziyor diye namaz kılıyorlar demek çok doğru değil. Filmi izlediğine göre orada neden o şekilde durduklarını sen eminim daha iyi biliyorsundur. Bence bu kadar ön yargılı davranma.

  POLAT 11 Kasım '10 tarihinde | Cevapla
 3. Namaz kılma diye bir söylem mi varmış? Haberim yok, ben gördüğümü yazdım.

  Aynı şekilde bunu paylaşabilirdim. Batman’i çok sevdiğim ve dalga geçilmesine kızdığım için değil, sadece ve sadece “komik” bulduğum için.

  Benim yaptığım şey, çoğu blog girdimde ve yorumlara yazdığım cevaplarda olduğu gibi “ironi” idi. Eğer bir girdimde ciddi veya neşeli bir tavır dışında bir tavır varsa, o girdinin ironi olma ihtimali çok yüksektir. Kaldı ki, bu sahneyi gördüğümde gülmekten gözlerim yaşarmıştı, o kadar komik bulduğum için yazmıştım.

  Yoksa onların orada neden öyle yaptıklarını elbette biliyorum, filmleri gözümle izliyorum genelde :D. Ama şunu diyeyim, o da olmamış. Sonuçta yönetmendir; ama duygusallık katmak istiyorsa atmosfer inşa etmek için zaman ayırmalı. Bunu da bir blog köşesinden öğrenmesine gerek yok bence.

  Tanshaydar 11 Kasım '10 tarihinde | Cevapla
 4. 😀 Zaten filmden çok da keyif almadım. Nedense oyunları ve animasyonları bir türlü filme düzgün aktaramıyorlar. Her seferinde hayal kırıklığı oluyor. Neyse başka filmlere bakıcaz artık 🙂

  POLAT 11 Kasım '10 tarihinde | Cevapla
 5. Yanlış yönetmene verdiler. Yani Twilight’ı Christopher Nolan’a vermek kadar absürt bir şey. Yoksa oldukça düzgün bir şey çıkabilirdi.

  Tanshaydar 11 Kasım '10 tarihinde | Cevapla
 6. Şimşek Hırsız diye bir film var. Biraz çocuksu (belkide fazla çocuksu) gelebilir size ama şunu kesinlikle söyleyebilirimki gerek yönetmekli olsun gereksede efekler olsun şu (avatar bile demek istemiyorum) rezaletten çok daha iyidi.
  Bir düzine insan sabah ayrobiği yapar gibi 2 dk kabızlıktan kıvranan dana gibi top kadar kayayı bükmek için çırpınıyor. Hele avatar rolünde oynayan çocuk neydi öyle. kahraman babam diye jet li’inin bir filmi vardı o çocuk gibi birinide mi bulamadılar yaw. Süvelecek çok yanı var filmin ama neyse. Yani suç sadece yönetmende değil tüm kadro sorun 😀

  dark_hell 27 Haziran '11 tarihinde | Cevapla

Söz uçar yazı kalır