Tanshaydar'ın Mekânı
Başka bir şey yok
Kategori: Türkçe Yama

Yamada Son Durum?

Bu ufak güncelleme ne olursa olsun destek veren, hiçbir şekilde terbiyesizliğe girmeyen düzgün insanlar içindir. Diğerleri gidip bir çay demlesinler.
15 Ağustos’tan önce çıkartabilirim dediğim yamanın bin satırdan daha az, yani birkaç günlük işi kaldığını söyleyeyim. Ama bu birkaç günlük işe son bir buçuk aydır hiç bakamadığımı da belirteyim. Yaz okulumun temposu oldukça yüksekti, stajım da akşam odaya ancak 8-8:30 gibi gelebildiğim için vakit alıcı geçiyor. Yaz okulu bitişinde stajın bu kadar vakit almayacağını tahmin ettiğimden bitirir, ilk oyunun yamasını da ay sonundan önce çıkarırım demiştim; ama evdeki hesap çarşıya uymadı. Olmadı, tutmadı, denk gelmedi vs vs vs.

Şimdiye kadar bilgi vermememin yegâne sebebi yayınlamadığım için sizin göremediğiniz küfür, hakaret, moral bozucu ve motivasyon kırıcı onlarca yorumdur. Ama düzgün şekilde yazan insanlara haksızlık ettiğimin farkına vardım ve onlar için bu yazıyı yazıyorum. Tek iyi haber, ilk oyunun yamasına da başlamış olduğumdan onun için değil bu kadar, bir ay bile beklemek zorunda kalmayacağınızdır.

Not: Hakaret ve küfür içerikli yorumlarda bulunanlar, proxy kullanıyor olmanız bir işe yaramayacak. Tüm IP kayıtları ile birlikte loglar elimde.

31 şey demişler
 1. Yazı için teşekkürler kolay gelsin

  majestic 20 Ağustos '11 tarihinde | Cevapla
 2. bende bu kişilerden biri olduğumu düşünüyorum 😀 sana işlerinde ve okulunda allah kolaylık versin kardeşim ,şimdiden eline sağlık

  Sinan 20 Ağustos '11 tarihinde | Cevapla
 3. kolay gelsin dostum..dürüst konusayım: sirf bu yama icin burayı takip ediyorum ve insanların ne kadar gerizekalı tavır icinde olduklarını goruyorum..bazen yapman gereken bu insanları gormezden gelmek iken tasvip etmedigim gereksiz munakasaya giriyorsun..ancak okul, staj, mod, yama derken stres oluyordur hak veriyorum..

  umarım hersey istedigin gibi olur..

  tarkan 21 Ağustos '11 tarihinde | Cevapla
 4. arkadaşın ingilizcesi çok iyi olabilir ama biz sanat eseri istemiyoruz.o kadar çok uğraşmasın zaten kendisine yazık.bizim isteğimiz senaryoyu anlamak ki biz kimlerin yamalrını oynadıkta anladık.he anlıyorum kardeşimizin işleri olabilir.staj çalışması vs. ama madem durum bu başkalarından yardım istenebilir yama devredilebilirdi.hadi onu geçtim en azından gecikeceğine dair bu kadar gecikeceğine dair bir haber yayınlanabilirdi.ekibe başka insanlar katılır tanshaydarda boş zamanlarında denetler hataları düzeltirdi.yama çabuk çıkar tanshaydarda rahatça işlerini hallederdi.ama dediğim gibi tüm tepkiyi yamayı bekleyenlere gösteremeyiz.insan demezmi hocam hırsızın hiç mi suçu yok?

  toruk 22 Ağustos '11 tarihinde | Cevapla
  • Yumurtanın iyisinden anlamak için tavuk olmaya gerek yok; ama işini iyi bilen ve yapan bir insana işten anlamayan birisinin iş öğretmeye çalışması da komik.

   Tanshaydar 22 Ağustos '11 tarihinde |
 5. tansel buna kendi başladı kendi bitirecek toruk kendiside bilmiyordu bu kadar gecikeceğii yamanın sabret biraz daha

  Majestic 22 Ağustos '11 tarihinde | Cevapla
 6. Ve arkadaşlar yazıyı dikkatle okursanız yamanın eylülden önce çıkacağınıda yazmış tansel..Tek iyi haber, ilk oyunun yamasına da başlamış olduğumdan onun için değil bu kadar, bir ay bile beklemek zorunda kalmayacağınızdır

  majestic 22 Ağustos '11 tarihinde | Cevapla
 7. iyi iyi geciksin çıkmasında o kadar heycanlı değilim zaten..
  2. oyunda baya midem bulanmıştı bikaç bölüm geçip silmiştim ama Türkçe’si çıktığı için oynucam mecbur :d kolay gelsin bekliyoruz sabırla..

  cloakw3rk 23 Ağustos '11 tarihinde | Cevapla
  • İkinci oyun birinci oyuna göre tırt zaten. Ne diye 2. oyuna başladıysam… Özellikle kitabı okuduktan sonra ikinci oyunun ne kadar tırt olduğunu gördüm. Bir de ikinci oyunun hikâyesi ilk oyundan daha iyi diyen ve kendilerine oyun eleştirmeni diyebilen insanlar var.

   Tanshaydar 23 Ağustos '11 tarihinde |
 8. 2.oyun 1.den kötüydü gerçekten son 3-4 bölümde dayanamadım bıraktım bende türkçe yamayla bitireceğim.

  Majestic 23 Ağustos '11 tarihinde | Cevapla
 9. Geçte olsa bilgilendirme iyi olmuş. Baştan beri tek istediğimiz bu tarz bir bilgiydi aslında. Umarım biran önce çıkar artık hem sen rahatlamış olursun hemde yamayı bekleyenler. Kolay gelsin.

  Murat890 27 Ağustos '11 tarihinde | Cevapla
 10. Yeaa, Kabul ediyorum bu yazıyı. Bana komik gelen şey, gecikme için öne sürdüğün bahane. Bir hayatının olması bu yamayı geciktirmek için bir “özür” olabilir mi? Bak sinirden gecikeceğim bu akşam yine!
  Bir de kendi fikrin olan, hazırlanması hususunda kendine özel olmasını istediğin bu projeyi üçüncü sahışlara da açmamışsın. Bu kabul edilemez! Yüce, genel geçer Toplum ahlakına aykırı ve bir an önce fixlenmesi gereken davranışlar bunlar.
  1453’ten beri bu yamayı bekliyorum lmao
  ilk oyunu bilmem; ama ikinci oyunun yaması taşlar ve sopalarla yapılacak galiba lol
  Bu oyunu çeviren çevirmen, ne güzel çevirmen; beta testini yapan beta testçisi ise ne güzel beta testçisi. hehe

  Haklı rant’larımıza karşılık bizi biraz yatıştırdın; ama şimdiye kadar aldığım servisten pek memnun kaldığımı söyleyemem! just sayin

  see ya

  ccc AssGrinder Troll ccc 28 Ağustos '11 tarihinde | Cevapla
 11. Valtiel was here

  ccc AssGrinder Troll ccc 28 Ağustos '11 tarihinde | Cevapla
 12. sorry ya flood yapmışım bilemyerekten, kib 😉

  ccc AssGrinder Troll ccc 28 Ağustos '11 tarihinde | Cevapla
 13. Tanselcim senden genişşş bir deus ex incelemesi ve analizi bekliyorum bloğunda ,”ccc AssGrinder Troll ccc” bilgisayarın başından kalk bi temiz hava hadi 😀

  sinan 30 Ağustos '11 tarihinde | Cevapla
 14. nezaman çıkıyor net bilgi versende bayram sevinci yaşatsan bize

  digitalfacia 1 Eylül '11 tarihinde | Cevapla
 15. 10unda askerim 😀 Tansel abi nedir durum çıkıyormu yarın :P:P

  Death1 2 Eylül '11 tarihinde | Cevapla
 16. Çeviri Dead space gibi hayal oldu buna anca hayal ötesi (scfi) denir artık

  digitalfacia 8 Eylül '11 tarihinde | Cevapla
  • Hayatımda her olup biteni “çeviri nerede kaldı, halen bayram mı yapıyorsun, yazı mı yazıyorsun, nefes mi alıyorsun” diyenlere açıklayacak değilim.

   Tanshaydar 8 Eylül '11 tarihinde |
 17. yamanın birkaç günlük işi kalmıştı dedin heralde ikisini bir çıkartmayı planlıyorsun.ayın 19 unda üniversiteye gidiyorum.umarım ondan önce çıkar.bu arada tanshaydar hayatımda gördüğüm en agresif adminsin:).korkuyorum ki birşey sorayım.yaptığın şeyler kaliteli olmasa bu siteye kimse girmez aga:)biraz sakin ya.yamayı merak ediyoruz çıkış tarihini merak ediyoruz etmeyelim mi?yaptığın çalışmayı beğendiğimiz için soruyoruz.bunun senin şevkini artırması lazım.seni takip eden insanlar var ne güzel.bak bana facebookta 7 arkadaşı olan ve twttirda 2 takipçisi olan biri söylüyor.bu kadar takipçin seni seven insan var.ama böyle davranırsan çok kişiyi üzersin.bu insanları kaybedersin.kusura bakma ama çoğu kişi bu siteyi sadece yama için takip ediyor.ama istersen hepsini siteye bağlarsın.mevlana diyorki öfke rüzgar gibidir elbet diner ama dindiğinde birçok dalı kırmıştır.%60 bitti gibi birşey söylesen bize yeter ama onu bile söylemiyorsun.bende yazılım müh. oldum.bloğunu takip etmeyi planlıyordum.ama soru soran herekesi neredeyse kovuyorsun.müşteri memnuniyeti diye birşey var:)saygılarımla…

  dertli panda 14 Eylül '11 tarihinde | Cevapla
  • Yok artık kızmıyorum, isteyen istediğini sorabilir, söyleyebilir, sorun yok, o kadar çok şey oldu ki erdim artık 😛 İlk oyunun yaması gelir önce, sonra iki çıkar. Birkaç günlük iş vardı doğru; ama murphy kanunlarını bilmeyeniniz yoktur sanırım?

   Tanshaydar 14 Eylül '11 tarihinde |
 18. yama bu ay içinde çıkarmı ? çıkarsa hangi gün çıkar ? bilgisayarıma oyunu yükledim yamayı bekleyip mi oynayayım yoksa yama nın çıkması uzun sürermi ?

  ronaldinho62 15 Eylül '11 tarihinde | Cevapla
 19. Merhaba.Daha önce yazılanları okuduğum kadarıyla biraz agresiflik var ama sormaya kararlıyım :p ama ondan önce şu ana kadar yaptığınız yamalar(türkçe çalışmalar) son derece kaliteliydi.Öncelikle hepsi için sonsuz teşekkür ederim ve bu kadar güzel yamalardan sonra dead space 1&2 yamasınıda bekliyorum.Sorun değil 1 ayda 1 yılda sürse beklerim.Ama ne kadarlık işi kaldı acaba yüzdeye vursak onu merak ediyorum ? Bu arada küfür eden arkadaşlar yamayı yükledikten sonra hiç teşekkür ediyor musunuz ? bedavaya sunuluyor size yamalar ona rağmen nankörlük ediyorsunuz.Yapmayalım bunları…

  vedat7 15 Eylül '11 tarihinde | Cevapla
 20. dostum üstüne millet cok geldi biliyorum.nedeni de daha önceki kaliteli çalışmaların ve cok sevilen bir oyunu cevirecek olman =) hoş ki ben seni amnesia cevirisinden tanıdım.ayrıca cevirmen olup ta bin kere aynı soruyu duymak ta hoş aslında bi yandan.milletin ilgisiz kalıp ta hic cevirilerine yorum bile yapmamaları daha hoş olmazdı anlarsın ki =).neyse başarılarının devamını diliyorum.white night modun da gordugum kadar hoş.

  correx musko 18 Eylül '11 tarihinde | Cevapla
 21. kardeş ne oldu bizim kelleparçamız ya baya oldu hala aynı:S

  ahmet 5 Ekim '11 tarihinde | Cevapla
 22. tüm yamalar için teşekkürler.az yamandan oynamadık dayı! varsın bu da geç çıksın.

  sarmisak 23 Kasım '11 tarihinde | Cevapla
 23. Selam
  Tansel kardeşim merakımı mazur gör ama yama hakkında bilgi verirsen çok memnun olurum.

  freeman1930 29 Kasım '11 tarihinde | Cevapla
 24. Güncel yazılarınızda yama hakkında hiçbir bilgi göremedim. Bilgi verirseniz sevinirim.

  Saudalf 7 Ağustos '12 tarihinde | Cevapla
 25. Ne kadar beklersen bekle istenmediği zaman gelecektir.

  Tansel keşke biraz bilgi versen yaptığın işe saygım sonsuz, ama gerçekten beklediğim bir yama.

  Anıl 8 Ağustos '12 tarihinde | Cevapla

Söz uçar yazı kalır