Tanshaydar'ın Mekânı
Başka bir şey yok
Kategori: Bilgisayar Oyunları
5 şey demişler
 1. iyi eylülün 8indeymiş.. fena sarar bu oyun..

  cl0akw3rk 28 Ağustos '10 tarihinde | Cevapla
 2. 2010 yılındayız.. hala bole uyduruk grafikli oyun cıkarabiliolar piyasaya yazık..

  osman 5 Eylül '10 tarihinde | Cevapla
  • osman varya tam dayaklıksın..böylesine süper bir oyunu hangi vicdanla karalamaya çalıştın? belli ki oyunu oynamamıssın..yazık.

   alayına trivela 2 Ocak '12 tarihinde |
 3. @osman
  Şuradaki yazımda bu oyunun Graphic Whore’lar için yapılmadığını söylemiştim. Kaldı ki, ben hiçbir yerde “2010 yılında çıkan oyun bomba grafiklere sahip olacaktır” şeklinde bir yaptırıma rastlamadım. Nasıl ki her film uçuk kaçık efektlere sahip olmak zorunda değilse, hiçbir oyun firması da grafikleri tavan yapmak zorunda değildir. O senin Graphic Whore’luğundur. IMDB’ye bakarsan birinci sıradaki film Esaretin Bedeli’dir ve hiçbir özel efekti yoktur.

  Frictional Games toplamda 5 kişinin (o da Home Office) çalıştığı bir firma. Bağımsız geliştirici, arkasında dev yayıncılar/firmalar yok. Yüksek grafikler istiyorsan oyunu orjinal alıp desteklersin ki bir sonraki oyuna daha çok kaynak harcayabilsinler. Kaldı ki 400 kişinin 4 yıl boyunca çalışıp da ortaya çıkardığı oyunların ne halde olduğunu biliyoruz (bkz. Resident Evil 5, sen kesin bayılmışsındır bu oyuna).

  En basit haliyle, beğenmediysen satın almazsın; ama şunu söylemeden edemeyeceğim. 2010 yılında olmamız tüm insanların Graphic Whore olmasını gerektirmez, ben halen bir oyunun atmosferinin ve hikâyesinin en önemli öğe olduğunu düşünüyorum ve grafiklerin göze batacak kadar kötü olmadığı sürece ikinci ve hatta üçüncü plana düşer benim için. Ve sürpriz, böyle düşünen tek kişi ben değilim!

  Ha, korku oyunu ne demek, korkmak ne demek, kaliteli atmosfer ne demek, vurucu hikâye ne demek bunları bilmiyorsan, genel Türk oyuncular gibi “ben önüme çıkanı öldürür işime bakarım aga” diyen ortalama zekânın altındaki oyuncu kitlesine mensup isen ben boşuna laf anlatıyorum demektir.
  Sen Rus klasiklerinden okumaya başla bence.

  Tanshaydar 5 Eylül '10 tarihinde | Cevapla
  • Vurmadan öldürmüşsün 😀

   Burak 6 Aralık '11 tarihinde |

Söz uçar yazı kalır