Tanshaydar'ın Mekânı
Başka bir şey yok
Kategori: Beyazperde

Oyuncak Hikâyesi 3

Toy Story 3’ü sinemada izleyememiştim. Gerçi birkaç ay boyunca, Resident Evil: Afterlife’a kadar sinemaya gidememiştim. Dolayısıyla baya bir film elimden kaçmıştı. Ama Toy Story 3’ün çıkan Bluray’i ile izleme imkânı bulduğum 720p versiyonu geçen gün elimden geçti.

Bir önceki yazımın gereksiz sürpriz sonlar üzerine olması tevafuk oldu. Çünkü bu film IMDB’de aldığı 8.8’lik puanın her zerresini hakediyor, hem de hiçbir gereksizliğe girmeden.

Bir animasyon filminden ne beklenir? Eğlenceli olması herhalde. Toy Story 3 eğlenceden fazlasını veriyor. Corpse Bride(Ölü Gelin)’dan sonra bu kadar duygu yüklü bir animasyon izlemedim desem yeridir.

İlk iki filmin toplamından daha iyi olan Toy Story 3, eğlenceli sahneleri, duygu yüklü hikâyesi, muhteşem esprileri ile son dönem filmlere tokat gibi cevap niteliğinde olmuş. Sinemada izleseydim keşke diyebileceğim bir film.

İzlerken kendi çocukluğuma gittim. İnsanın neleri kaybettiği, neleri unuttuğu, nelere doğru gittiğini sorgulamaya başlayacaktım neredeyse! Galiba eve gidince ilk işim eski oyuncaklarımı aramak olacak 🙂

Söz uçar yazı kalır