Crysis 2 2011’in en iyi Alman oyunu

Ta 2010’da yazdığım Crysis Bir Türk Oyunu Değildir isimli yazım oldukça tepki toplamıştı. Öne sürdüğüm argümanları kabul edenlerin yanısıra, karşı argüman belirtmeden Türkçe Vikipedia‘dan okudukları iki cümle ile hemen itiraza kalkışan, bol bol küfreden ergenlerin hedefi olmuştu.

Ergen derken kastettiğim elbetteki kimlik yaşı değil, ama zihinsel olarak olgunlaşmalarını tamamlamayı reddeden, fikire fikirle, argümana argümanla karşılık vermekten yoksun insanları kastediyorum ki, onlara zaten laf anlatmıyordum.

Ama şimdi anlatıyorum.
Ergenler, hadi bunu da açıklayın?
http://www.crytek.com/news/crysis-2-is-best-german-game-2011


10 Responses

Bir yorum yazın


 • MrvKrt on

  Anlayana çok şey ifade ediyor ama, maalesef bahsettiğin ergenlerin kaçı anlar? 🙂 Biraz şüpheli. 🙂


  • Tanshaydar on

   Arsızın yüzüne işemişler yağmur yağıyor demiş… Elbetteki haklısın; ama güneşi balçıkla sıvamaya çalışacak kadar aptala yatanlar ancak eğlendirir beni 🙂


 • junmisugi84 on

  – Crysis bir Türk oy… *ölür*


 • Birkan on

  “Crytek’s founder Avni Yerli and members of the development team picked up the awards on stage and expressed their joy:” bak burda ne diyo bey efendi 🙂 Alman oyunu ise neden türk bir üyesine veriliyor ödül ?


  • Tanshaydar on

   Diyordum ilk zıpçıktı kim olacak diye; ama harbiden Crytek’in kendi resmî sitesinde Best German Game dediği halde halen daha karşıma çıkıp bir şeyler demekten çekinmeyen embesiller olacağını tahmin ediyordum.
   Tebrikler Birkan, ilk olma şerefine eriştin. Bir hafta boyunca Galapagos adalarında ful pansiyon tatil kazandın benden.


  • bariscank on

   Ben de istiyorum o tatilden. Crysis bir Türk oyunudur Tansel. Kendi sitelerinde bir Alman oyunu olduğunu yazıyor olmaları hiçbir şeyi değiştirmez. Senin yaptıkların da Amerikan oyunu olacak… kaçarın yok.


  • Tanshaydar on

   Yok abi benim yaptıklarım Papua Yeni Gine oyunu olacak. Hükümetle anlaştım ben, vergi dairesini oraya açıyorum. Tatili de Venezüalla’dan vericem sana.


 • technobecet on

  Öncelikle belirtmem gerekirse “CRYSİS” bir “TÜRK” oyunu olmasada “CRYTEK” ekibinden bulunan 3 “TÜRK” kardeşten biri “Avni Yerli” hatta “CRYTEK” ekibinde öne çıkan bir kişi ama şöyle birşey varki bunlar far cry serisindede bulunan kişiler peki o zaman neden onlara “TÜRK” oyunu demiyorsunuz. Bir oyunun “TÜRKÇE” dublaj olması yada yapan ekibin başında veya içinde “TÜRK” olması o oyunu yapanın “TÜRK” olduğunu göstermez 🙂


 • Cpt.BedirX on

  Bırakında yeni nesilin örnek alıp tamamı ile Türkleştireceği bir firma olsun… Gidip Ea yı değil…


 • Rüştü on

  abi siz bunu bilmiyonuzmu allhaskına crytek ilk almayada acıldı ama farcry hem ubisof-crytek birleserek yaptıgı icin oyun cryengine ile yapıldı ama oyunu cıkaranlar ubisoft o yüzden türkce degil sonra ubisoft cryengine ile yapmadı ama crytek 2 genel ofisi var biri almanya-Frankfurt digeri türkiye-istanbul oyunun türkce olmasını isteyenler yerli kardesler onlar istese cıkarmazlar ama türk oldukları icin türkce cıkardılar


Leave a Reply